Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Praca w branży finansowej – praca z ludźmi?

finanse

Lubisz liczyć pieniądze, wśród cyfr czujesz się jak ryba w wodzie? Nie wyobrażasz sobie jednak samotnej pracy przed monitorem komputera, wśród gęstwiny tabelek i anonimowych danych? Dziś w artykule kilka słów m.in. o praca Warszawa.

Połączenie

Nie każda praca w sektorze finansowym to praca z ludźmi. Podobnie nie każda praca z ludźmi (większość zapewnie nie), to praca związana z obrotem gotówką. Jakie więc mamy możliwości połączenia tych dwóch sfer? Czy pracując w branży finansowej, możemy spotykać się z ludźmi?

Pierwsza linia frontu

Praca z klientem to pierwsza linia frontu w wielu organizacjach zajmujących się obsługą detaliczną – to przecież im w końcu są oferowane produkty finansowe i usługi. Dzięki ich inwestycjom, kredytom etc. firma może utrzymać się na rynku i zarabiać. W dzisiejszych czasach pod pojęciem pracy z ludźmi może kryć się wiele różnego typu pracy.

  • Praca stacjonarna – czyli klasyczny przykład tego, w jaki sposób obcować z drugim człowiekiem. Przyjmowanie skarg, zażaleń, rozwiązywanie problemów, zakładanie kont, przyjmowanie zleceń określonych czynności, sprzedaż usług i produktów finansowych – często robimy wszystko.
  • Praca w centrum obsługi telefonicznej/internetowej – jest także pracą z człowiekiem. Kontakt jest specyficzny i czasem utrudniony przez przeszkody techniczne. Często zdarza się, że jesteśmy przydzieleni do jakieś komórki. Najprostszym podziałem jest ten, który dotyczy wsparcia oraz sprzedaży. W jednym przypadku będziemy zajmować się dyspozycjami, rozwiązywaniem problemów klientów, w innym sprzedażą.

Gdzie mogę znaleźć zatrudnienie?

W jakim miejscu mogę znaleźć praca Gdynia i inne miasta? Branża finansowa jest dość szeroka. Znajdziemy w niej między innymi:

  • Banki – stoją jakby w samym centrum sektora finansowego. Obracają niebotycznymi kwotami pieniędzy. Prowadzenie rachunków i rozliczenia to tylko pewna część ich działalności. Oprócz tego oferują kredyty, przechowywanie kosztowności w skrzynkach depozytowych, lokaty oszczędnościowe, plany inwestycyjne, leasingi itp.
  • Ubezpieczyciele – zajmują się sprzedażą ubezpieczeń różnego typu: od ubezpieczeń komunikacyjnych, przez mieszkaniowe po te od odpowiedzialności cywilnej. Często także zatrudniają rzeczoznawców, osoby zajmujące się likwidacją szkody, wyceną etc. Warto wiedzieć, że na rynku są także firmy doradców ubezpieczeniowych oferujące produkty kilku podmiotów.
  • Doradztwo podatkowe – tutaj musimy mieć wiedzę ekonomiczną oraz z dziedziny prawa podatkowego – wiedzę, którą musimy przekazać klientowi – zarówno indywidualnemu, jak i temu, który prowadzi swój biznes.