Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

5 powodów, dla których warto wybierać produkty naturalne

produkty naturalne

Bogaty wybór produktów żywnościowych czy kosmetyków może przyprawić o zawrót głowy. Które z nich wybrać? Zdecydowanie te o dobrym składzie, bez sztucznych dodatków. Produkty naturalne, choć początkowo były traktowane przez wielu jako moda lub kaprys konsumenta, dziś stanowią świadomy wybór wielu z nas. To nie tylko wyraz troski o własne zdrowie, ale i o środowisko.

Grecka oliwa, jabłka od znajomego sadownika

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. To prawda, a doskonałym tego przykładem jest długa lista chorób, które rozwijają się, gdy zaniedbamy naszą dietę. Żywność bogata w sztuczne barwniki, konserwanty, z upraw niekontrolowanych, dojrzewająca przy stosowaniu pestycydów, to żywność, która zwiększa ryzyko m.in. alergii czy nowotworów. Sięgając po żywność organiczną masz pewność, że wiesz, co jesz i chronisz swoje zdrowie. Nieprzetworzona żywność zachowuje więcej cennych składników odżywczych. A ten smak i zapach bez sztucznych dodatków? W Unique Cosmetics czeka na Ciebie m.in. oliwa grecka marki Ziro – sprawdź, jak dobre warunki uprawy i zbioru wpływają na jej smak oraz właściwości!

Ekologiczne uprawy to miejsca, w których dba się o środowisko i warunki upraw czy hodowli. Certyfikowane uprawy to gwarancja dbania o równowagę środowiska, zasobów ziemi oraz ludzi, którzy tam pracują. Warto (i trzeba!) je wspierać.

Krem rozświetlający, który naprawdę dba o Twoją skórę

Naturalne kosmetyki to produkty w pełni bezpieczne dla Twojej skóry. Nie zapychają, nie powodują alergii, stanów zapalnych. Bez silikonów, barwników, parabenów i sztucznych nut zapachowych stanowią idealną propozycję pielęgnacji twarzy i ciała. To doskonała opcja dla osób z wrażliwą skórą i nie tylko. Każdy z nas powinien wybierać produkty o dobrym składzie, a efekty ich stosowania zauważymy bardzo szybko.

Co więcej, kosmetyki naturalne są bogate w składniki odżywcze i zazwyczaj pachną po prostu wyjątkowo! Krótki skład zapewnia najwyższą jakość składników w odpowiednim stężeniu. Doskonałym tego przykładem jest krem rozświetlający, regenerujący z pyłem diamentowym marki Arbu. Nie tylko wyrównuje koloryt, nawilża, ale i wspomaga regenerację skóry i produkcję kolagenu. Skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna, a zapach drzewa sandałowego czy plumerii sprawia, że pielęgnacja staje się jeszcze bardziej przyjemniejsza!

Wybór kosmetyków naturalnych, to także wybór produktów, które nie są testowane na zwierzętach. Wielokrotnie nagłaśniano kwestię torturowania zwierząt podczas testowania poszczególnych kosmetyków, w wyniku czego wiele z nich zmarło w męczarniach, bez otrzymania stosowanej pomocy. To smutne, że w obecnych czasach tego typu testy nadal są praktykowane, mimo sprzeciwu wielu konsumentów. W większości przypadków  kosmetyki organiczne są bez składników odzwierzęcych, dzięki czemu mogą po nie sięgać również weganie.

Produkty naturalne, czy to kosmetyczne, czy też żywnościowe, to zdrowszy i bezpieczniejszy wybór dla Twojego zdrowia i skóry. To także wybór w trosce o środowisko, aby przyszłe pokolenia mogły czerpać z kontaktu z naturą tyle, ile my mogliśmy.