Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Druk fleksograficzny – co musisz o nim widzieć?

Druk fleksograficzny - co musisz o nim widzieć?

Spośród wielu technik druku, jedną z najciekawszych jest metoda fleksograficzna. Na czym polega? Przekonaj się i zobacz, dlaczego warto wykonać etykiety samoprzylepne na butelki właśnie w taki sposób!

Jak wygląda druk fleksograficzny?

Jest to sposób zadrukowywania wybranych powierzchni w niezwykle precyzyjny sposób, dzięki dokładnym, elastycznym matrycom. Z greckiego słowo flexo oznacza giętki, gdyż formy drukowe wykonane są tutaj z polimeru o specjalnych właściwościach, dużo rzadziej z gumy, przy wykorzystaniu ciekłych szybkoschnących farb. Aby nałożyć matrycę na wałek, należy uwzględnić jej giętkość i fakt, że ulega ona nieznacznemu rozciągnięciu. To znaczy, że projektując na przykład etykiety samoprzylepne na butelki, grafik musi uwzględnić odpowiednio krótki rysunek.

Na jakich materiałach najlepiej wykonuje się ten rodzaj druku?

To bardzo popularna metoda, dzięki której wykonuje się różnego rodzaju naklejki, opakowania, ale również materiały reklamowe. Sprawdza się w przypadku tworzyw sztucznych, na przykład druku na reklamówkach, ale też na materiałach, z których tworzy się etykiety samoprzylepne na butelki. Ten rodzaj druku należy do jednego z najchętniej wykorzystywanych na świecie, zapewniających odpowiednio dużą wydajność, nawet w przypadku niewielkiego nakładu.

Dlaczego warto postawić na druk fleksograficzny?

Zwracając się do drukarni AZ-Color nie musisz doskonale znać się na branży poligraficznej. Otrzymasz profesjonalnie zadrukowane etykiety samoprzylepne na butelki, których potrzebujesz dla swojego produktu, wykonane techniką, która jest najlepsza w przypadku konkretnego projektu, zastosowania i nakładu. Druk fleksograficzny należy do jednego z najtańszych, ale też zapewniających dużą dokładność wzoru, niezbędną w przypadku, gdy drukuje się oznaczenia na różne wyroby, które mają być przede wszystkim doskonale czytelne. Jest to rodzaj uniwersalnego druku, zarówno na papierze, jak i na folii czy tworzywach sztucznych.

Jakie są cechy farb używanych w druku fleksograficznym?

Wykorzystuje się w tej metodzie szybkoschnące farby ciekłe. Charakteryzują się one doskonałym przyleganiem do powierzchni, a także szybkim odparowywaniem. To sprawia, że łatwo przy pomocy fleksografii zadrukować nienasiąkliwe obszary, takie jak folie – w których farba nie „wgryza” się w strukturę materiału, a pozostaje na jego powierzchni. Fleksografię stosuje się zatem powszechnie w przypadku etykiet samoprzylepnych na butelki, szczególnie że drukują one z rozdzielczością zbliżoną do druku offsetowego, co pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości wyrobu.

Druk fleksograficzny – dobry i wydajny

Jeśli jesteś producentem napojów lub kosmetyków pakowanych w butelki, mogą Ci być potrzebne etykiety samoprzylepne, dzięki którym przyspieszysz tempo znakowania swoich wyrobów. Wykorzystując druk fleksograficzny możesz uzyskać bardzo dobry efekt jakościowy przy dużym lub mniejszym nakładzie i niewysokiej cenie. Przekonaj się, że jest on odpowiedni dla Twojej marki i złóż zamówienie na etykiety jeszcze dziś!