Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jak dobrać pierścionek do kształtu i długości palców?

Salon Jubilerski Łodzińscy — Pierścionki złote i srebrne

Pierścionki to jeden z najchętniej kupowanych i noszonych rodzajów biżuterii. To również symbol miłości i oddania, który mężczyzna zakłada swojej wybrance w trakcie uroczystych zaręczyn. Odpowiednio dopasowany model pierścionka może stać się prawdziwą ozdobą dłoni i idealnym uzupełnieniem kreacji wieczorowej lub codziennego stroju. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie pierścionki prezentują się dobrze na danym kształcie dłoni. Jak zatem dopasować tej rodzaj biżuterii do wyglądu naszych rąk? Podpowiadamy.

Złoto czy srebro? Czy to jedyny aspekt, na który zwrócić uwagę?

Stojąc przed zakupem pierścionka, większość z nas kieruje się jedynie preferencjami dotyczącymi materiału, z którego wykonana jest biżuteria oraz osobistym gustem. Niewiele osób patrzy na to, czy pierścionek ma odpowiednią wielkość, czy też kolor dla naszej dłoni. Oczywiście oznacza to, że kruszec, z którego został wykonany pierścionek, nie jest ważny, w końcu liczą się również nasze upodobania. Ogromny wybór biżuterii dla każdego znajdziesz na stronie pierścionki złote i srebrne — Łodzińscy, gdzie znajdziemy modele z obu kruszców w różnych wzorach i wielkościach. 

Jakie pierścionki sprawdzają się przy dużych dłoniach?

Posiadaczki dużych dłoni powinny poszukiwać rozwiązań, które optycznie zmniejszą dłoń i dodadzą jej nieco delikatności. By to zrobić, najlepiej jest zrezygnować z delikatnych, małych pierścionków, które dodatkowo powiększają optycznie rękę. O wiele korzystniej będą prezentowały się szerokie pierścienie z okazałymi kamieniami o soczystej barwie, takie jak rubin lub szmaragd. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem będą również ogromne sygnety bogato wysadzane kamieniami. Takie modele zrównoważą proporcje dłoni i optycznie ją zmniejszą, równocześnie rzucając się w oczy i dodając każdej stylizacji nuty ekstrawagancji. Z kolei w przypadku obrączek ślubnych panie o dużych dłoniach powinny decydować się na szerokie i masywne krążki z żółtego złota, nawet takie, które zajmują całą długość paliczka. 

Pierścionki — Biżuteria złota Łodzińscy

Jakie modele pierścionków wybrać dla pulchnych dłoni i krótkich palców?

W przypadku takiego wyglądu dłoni warto sięgnąć po pierścionki, które je optycznie wysmuklą i wydłużą. Istotne jest zwrócenie uwagi na odpowiednią szerokość obrączki, ponieważ zarówno zbyt masywne, jak i za cienkie pierścionki będą potęgować wrażenie pulchności ręki. Najlepszym wyborem będzie model o średniej grubości i niezbyt dużym, płaskim kamieniu. 

Ciekawym trickiem jest wybór pierścionka, w którym ozdoby ułożone są wzdłuż palca, bowiem takie modele również optycznie wydłużają. Pani o masywnych, pulchnych dłoniach mogą skusić się również na pierścionki z owalnymi oczkami. Niezalecane są z kolei modele noszone na szczycie palca i bogato zdobione obrączki.

Jakie pierścionek dla drobnych dłoni?

Panie o drobnych dłoniach powinny zwrócić się ku delikatnym złotym pierścionkom na cienkich obrączkach, które nie przytłaczają, lecz podkreślają smukłość rąk. Warto również unikać dużych kamieni w wyrazistych kolorach, które optycznie jeszcze bardziej je pomniejszają. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla posiadaczek drobnych dłoni jest noszenie równocześnie kilku niewielkich pierścionków typu knuckle rings, czyli takich, które nosi się na dystalnych częściach palców.

Kobiety, które chcą poszerzyć optycznie swoje palce, powinny skusić się na pierścionki o szerokiej obrączce i dużym okrągłym oczku oraz modele z nietypowym kształtem oczka, takim jak rozetka. Oba rodzaje nieco skrócą palec i dadzą mu odrobinę objętości.