Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Modne fryzury dla kobiet – na co warto postawić w tym sezonie?

Modne fryzury dla kobiet

Trendy fryzjerskie zmieniają się niemal co sezon. Światowej klasy fryzjerzy co rusz proponują nam nowe cięcia, które później można obserwować zarówno u celebrytek, jak i kobiet spotykanych na ulicy. Nie ulega wątpliwości, że fryzurę najlepiej dobrać do swojego typu urody, kształtu twarzy i oczywiście własnego gustu. Warto jednak wiedzieć, jakie stylizacje włosów są obecnie w trendach. Te modne fryzury dla kobiet mogą okazać się cenną podpowiedzią oraz inspiracją podczas kolejnej wizyty u fryzjera!

Krótkie, długie, a może średniej długości?

W obecnym sezonie w modzie są przede wszystkim krótkie i półdługie cięcia. Wśród najchętniej wybieranych fryzur można wymienić rozmaite wariacje na temat boba – od tego klasycznego, przez blunt bob i cool girl bob, aż po bob z grzywką. Chociaż każde z tych cięć nieco się różni, mają pewien motyw wspólny – włosy są jednolicie skrócone mniej więcej na wysokość brody. Taka długość jest kobieca, a przy tym wygodna. Daje też dużo możliwości, jeśli chodzi o codzienną stylizacją. Włosy ścięte na boba można wyprostować, pofalować, a nawet pokręcić, a efekt za każdym razem będzie zniewalający! Jeśli chodzi o modne fryzury dla odważnych pań, swój wielki powrót ma także modern mullet oraz pixie cut. W pierwszym wypadku włosy z tyłu są dłuższe, a z przodu krótsze na wzór gwiazd rocka z lat 80. Natomiast pixie cut to króciutkie cięcie odsłaniające kark. Nadaje się zarówno dla młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet, które chcą odjąć sobie nieco lat (więcej tutaj).

Z grzywką czy bez grzywki?

Już od paru lat grzywki przeżywają prawdziwy renesans! Modne fryzury z grzywką doskonale sprawdzą się u pań, które mają wysokie czoło lub po prostu lubią, gdy na głowie coś się dzieje. Tryumfy święci obecnie grzywka typu curtain bangs. Jak sama nazwa wskazuje, w tym cięciu grzywka przypomina nieco zasłonkę, która z dwóch stron delikatnie opada na czoło. Doskonale prezentuje się w połączeniu z długimi włosami, zwłaszcza pofalowanymi. Jest bardzo romantyczna, a przy tym stylowa! Do łask wróciła też tak zwana baby bangs – króciutka, prosta grzywka sięgająca do połowy czoła lub nawet wyżej. To zdecydowanie propozycja dla odważnych pań, które nie boją się przyciągać uwagę otoczenia. Dodaje charakteru i pazura, a w zestawieniu z mocniejszym makijażem i wystrzałowym strojem niewątpliwie wywołuje efekt wow. Te z nas, które lubią artystyczny nieład, mogą natomiast postawić na shaggy bangs, czyli modną, postrzępioną grzywkę z ostrym wycieniowaniem. Naprawdę jest w czym wybierać!