Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Niszczarka do dokumentów w firmie. Jaką wybrać?

Niszczarka do dokumentów w firmie

Choć współcześnie wiele danych przechowywanych jest w formie cyfrowej, firmy wciąż posługują się dokumentami papierowymi. Żeby nie doprowadzić do wycieku zawartych na nich informacji, trzeba je zniszczyć. Celowi temu służą niszczarki. To profesjonalne urządzenia, których nie może zabraknąć w żadnym przedsiębiorstwie. Jak wybrać odpowiedni model?

Niszczarki do dokumentów w firmie – szeroki wybór urządzeń

Mimo że wiele osób wieściło im rychły koniec, dokumenty w formie papierowej są wciąż w użyciu. Niejednokrotnie zapisywane są na nich ważne dane firmowe, które należy zniszczyć, aby nie trafiły w niepowołane ręce. Nic więc dziwnego, że niszczarki do dokumentów to wciąż chętnie wybierane przez przedsiębiorców urządzenia. Sięgają po nie zarówno niewielkie firmy, jak i duże korporacje.

Na rynku znaleźć można wiele modeli niszczarek. Najtańsze kosztują kilkadziesiąt złotych, natomiast w cenie najdroższych można kupić dobrej klasy samochód. Cena sprzętu nie powinna być jednak jedynym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia. Co więc dodatkowo sprawdzić?

Wybór niszczarki do dokumentów firmowych – na co zwrócić uwagę?

Zakup niszczarki do dokumentów w firmie to nie lada wyzwanie. Pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów, w tym zwłaszcza potrzeby przedsiębiorstwa. Wybierać możesz m.in. spośród urządzeń tnących na paski lub na ścinki. Te pierwsze sprawdzają się w przypadku dokumentów o niewielkim stopniu tajności. Te drugie natomiast tną papier na drobne kawałki, z których ułożenie całości jest praktycznie niemożliwe. Będą więc doskonałe, jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie odczyta informacji.

Przyjrzeć należy się również wydajności i pojemności niszczarki. Im parametry te będą wyższe, tym więcej dokumentów urządzenie będzie mogło zniszczyć. Przeanalizować warto również oferowany stopień tajności utylizowanego papieru, a także poziom hałasu. Sprawdzić trzeba także funkcje sprzętu, np. automatyczny start/stop, funkcja rewers czy też możliwość automatycznego oliwienia.