Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Rolety czy żaluzje- co lepiej wybierać?

W przypadku, kiedy chcemy zaaranżować przestrzeń okienną, zwykle borykamy się z wieloma dylematami. Nie da się ukryć bowiem, że chcemy zapewnić sobie odpowiedni efekt estetyczny, a jednocześnie chcemy zachować pełną praktyczność zastosowanego rozwiązania. Zwykle najchętniej decydujemy się na przesłony słoneczne w formie rolet i żaluzji. Zarówno jedne jak i drugie cieszą się ogromną popularnością, jednak oferują nieco odmienne parametry. Z tego też powodu wiele osób się zastanawia, czy lepiej wybrać rolety, czy może żaluzje?

Kiedy warto postawić na żaluzje?

Żaluzje to jeden z tych rodzajów przesłony okiennej, który jest nam znany od pokoleń. Z pewnością pamiętamy o aluminiowych, poziomych paskach, które niegdyś zdobiły okna naszych babć i dziadków. Jednocześnie wtedy, żaluzje nie oferowały zbyt wielu walorów estetycznych. Obecnie jednak ich wygląd nieco się zmienił, a żaluzje wykonywane z aluminium stały się prawdziwym wyznacznikiem nowoczesnych wnętrz. Nie da się ukryć, że dopasują się one do przestrzeni zaaranżowanej także w stylu industrialnym lub loft. Żaluzje cechują się przede wszystkim tym, że dają ogromną dowolność  w zakresie regulowania prześwitów. Sami możemy zadecydować, jaka ilość naturalnego światła powinna dostawać się do wnętrza. Dodatkowo nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu na to, by utrzymać je w czystości. Wystarczy bowiem zetrzeć z nich kurz i gotowe. Można więc śmiało uznać je za nowoczesne i praktyczne rozwiązanie.

Kiedy lepiej będzie postawić na rolety?

Rolety to przede wszystkim wyjątkowa estetyka i ogromne możliwości wyboru. Co więcej, nie chodzi tu tylko o kolory i wzory, ale o sam fakt zróżnicowania materiału. Można zdecydować się na rolety pół transparentne, które wpuszczą nieco więcej światła do wnętrza, ale także na rolety black-out, które takiego światła nie przepuszczają. Rolety sprawdzą się praktycznie do każdego wnętrza, bez względu na to, w jakim stylu jest ono zaaranżowane. Ich pielęgnacja również nie jest wyjątkowo wymagająca i nie sprawi nam problemu.

Co warto wybrać- rolety czy żaluzje?

W przypadku kiedy zastanawiamy się, co lepiej wybrać- rolety czy żaluzje?, można powiedzieć, że wiele zależy tu od naszych preferencji i potrzeb. Jedno i drugie rozwiązanie ma sporo walorów do zaoferowania, a od nas samych zależy, co skuteczniej nas do siebie przekona. Podczas wyboru warto również uwzględnić samą aranżację naszego wnętrza i jego styl, a następnie zdecydować się na dopasowanie od niego konkretnego rozwiązania. Warto o tym pamiętać!