Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Wakacje? Kierunek Afryka!

Wakacje

Wakacje za granicą to okazja do zobaczenia całkiem nowych rzeczy lub takich, które zna się tylko z filmów lub książek. Sprawdź, co warto zobaczyć, wybierając się do krainy sfinksa i piramid.

Co oferuje kraj faraonów?

Afryka kojarzy się głównie z dzikimi zwierzętami, pustynią i rdzennymi plemionami. Jej północna część to przede wszyskim kraje arabskie, Beduini i zabytki wyjątkowej starożytnej cywilizacji, po której zostało nam naprawdę wiele ciekawych obiektów i artefaktów. Warto wybrać się do Egiptu, by przekonać się, jak wielkie w rzeczywistości są piramidy, świątynie i posągi wzniesione kilka tysięcy lat temu. Na turystów czekają grobowce w Dolinie Królów i tajemniczy Sfinks. Dobrze jest zobaczyć takie miasta jak Kair, czy Hurghada, gdzie czekają urokliwe zakątki i restauracje z lokalną kuchnią.

Komfortowe hotele na wakacje

Wielu osobom może się wydawać, że wyjazd do Afryki to za duży koszt i zbyt skomplikowane formalności. Jednak korzystając z oferty biura podróży można tam dotrzeć bez obawy o szczegóły, rozkoszując się niesamowitymi widokami. Egipt last minute to w dodatku świetna opcja na znalezienie ciekawej wycieczki z noclegami w luksusowym hotelu w naprawdę okazyjnej cenie. W kraju faraonów, poza zwiedzaniem nietuzinkowych zabytków, można odpocząć w SPA i korzystać z wielu udogodnień w wysokim standardzie.

Wśród ciekawych atrakcji nie można pominąć też nurkowania, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów przyjeżdżających do tej części świata. Niezwykłe i kolorowe rafy koralowe oraz podmorskie zwierzęta stanowią nie lada gratkę dla amatorów wodnych aktywności.

Inne oferty z północnej Afryki

Trochę bardziej na zachód leży również ciekawy kraj na skraju Sahary. Tunezja, bo o niej mowa, także będzie świetnym wyborem dla tych, który chcieliby odpocząć w oryginalnym miejscu, korzystając z opcji last minute. Można tutaj także popróbować wyjątkowych smakołyków, owoców morza, jagnięciny, baraniny, daktyli i migdałów. Pobyt tutaj nie obędzie się bez zwiedzania pustynii i wielowiekowych zabytków jak:

  • ribat,
  • katakumby,
  • czy medyna.

Ciekawą atrakcją jest zobaczenie planów filmowych, gdzie były kręcone “Gwiezdne Wojny”.

Atrakcyjne oferty, które szybko się kończą

Poza zwiedzaniem starożytnych zabytków, czeka również rozrywka w postaci sportów wodnych, przejażdżki na wielbłądzie oraz relaksu w luksusowym hotelu. Na stronie biura podróży Coral Travel można znaleźć ciekawe oferty Tunezja last minute, które pozwalają na komfortowy pobyt w okazyjnej cenie. Propozycje te szybko wygasają, więc warto pośpieszyć się, by móc skorzystać z okazji zobaczenia pięknych zakątków na północy Afryki jeszcze w tym roku, i to w połączeniu z basenem oraz wygodnymi apartamentami w nowoczesnych hotelach.

Jeśli marzą Ci się wakacje w sąsiedztwie Sahary i starożytnych artefaktów z czasów Kleopatry, to koniecznie sprawdź oferty last minute i jeszcze w tym roku ciesz się niesamowitą przygodą. Czeka na Ciebie wiele atrakcji i miejsc, które zapierają dech w piersiach i przenoszą w czasie do starożytnych królestw.