Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Wakacje last minute? Zobacz, gdzie warto lecieć!

Wakacje last minute

Wśród ofert typu last minute dominują takie destynacje jak Grecja czy Egipt, do których można znaleźć dobrą siatkę połączeń lotniczych, i na które w związku z tym łatwiej zdecydować się w ostatniej chwili, czyli nawet dzień przed planowanym wylotem. Co czeka w tych krajach na spragnionych słońca i turystycznych atrakcji?

Jakie kierunki warto wybrać w przypadku ofert last minute? 

Ten szczególny rodzaj wakacji charakteryzuje się wyjątkowo niską ceną. Jest jednak pewien haczyk – wylot może być planowany już następnego dnia! Tym samym nie ma zbyt wiele czasu na formalności – załatwianie paszportu czy wizy turystycznej. Najlepszym wyborem będzie więc wylot do krajów, które ich nie wymagają. Jako że Grecja należy do Unii Europejskiej, Polacy mogą lecieć tam jedynie na podstawie dowodu osobistego. Aby polecieć do Egiptu potrzebny będzie jednak paszport – upewnij się, że go masz, że jest niezniszczony i aktualny jeszcze do 6 miesięcy przed planowanym powrotem, zanim zdecydujesz się na szybką ofertę z biura podróży! 

Grecja last minute – wypoczynek w gorącym klimacie 

Gwarancja słonecznej pogody, przytulny hotel z basenem, starożytne zabytki, dookoła mnóstwo restauracji, w których można zjeść lokalne przysmaki – czasem nic więcej nie trzeba, aby naprawdę wypocząć na wakacjach. Jeśli interesuje Cię prawdziwa Grecja last minute może być idealną opcją dla Ciebie, ponieważ poznasz ją od podszewki i zasmakujesz wszelkich dostępnych na miejscu przyjemności. To jeden z najtańszych, a przy tym najbardziej satysfakcjonujących kierunków urlopowych wypraw, głównie z uwagi na charakterystyczną architekturę i śródziemnomorską kuchnię. 

Egipt last minute – poznaj kraj faraonów 

Turyści, którzy lubią odhaczać na swojej liście nie tylko kolejne odwiedzone kraje, lecz także kontynenty, powinni się skusić na ofertę Egipt last minute. To prawdziwa przygoda dla miłośników orientalnej kuchni, nietypowej dla Europejczyków kultury, słońca i doskonale wyposażonych kurortów wypoczynkowych. Ta destynacja pozostaje w zasięgu finansowym wielu osób, które lubią podróżować i mogą sobie pozwolić na spontaniczny urlop od pracy, a przy tym chciałyby poznać niezwykły, wciągający kraj, w którym teraźniejszość płynnie przeplata się z rodzimą kulturą, wywodzącą się jeszcze ze starożytności. 

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu do Grecji lub Egiptu last minute? 

Wiele ofert typu last minute jest tak tanich nie tylko z uwagi na to, że do ich realizacji jest niewiele czasu, ale również przez to, że nie zapewniają one wyżywienia, a jedynie przelot i noclegi. Pamiętaj, by odwiedzając Egipt nie spotkać się z „klątwą faraona” – czyli unikać spożywania wody z nieznanych źródeł, opierając się wyłącznie na tej butelkowanej. Jeśli wyjeżdżasz tam lub do Grecji, opcja bez posiłków może być dla Ciebie nawet bardziej atrakcyjna. Dlaczego? Ponieważ masz większą elastyczność w samodzielnym komponowaniu posiłków, możesz również korzystać z lokalnych restauracji, które zapewnią Ci większą kulinarną różnorodność. Sprawdź się w nowej sytuacji i wybierz ten rodzaj oferty jeszcze dziś!