Żylaki odbytu to bardzo często diagnozowana przypadłość. Tylko jak sobie z nimi radzić? Do kogo się zgłosić, gdy dojdzie do ich wystąpienia? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
Żylaki odbytu – co prowadzi do ich rozwinięcia?
Żylaki odbytu nazywane również hemoroidami to dość uciążliwa przypadłość, która powstaje na skutek poszerzenia splotów żylnych odbytu przez wzrost ciśnienia w tych naczyniach. Do wystąpienia żylaków odbytu może prowadzić wiele różnych czynników. Czasami to efekt częstych zaparć, czy pracy siedzącej. Jednak często hemoroidy są także skutkiem otyłości, ciąży, czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby. W grupie ryzyka znajdują się także osoby, które zmagają się z nadciśnieniem w żyle wrotnej wątroby, czy te, które często odbywają analne stosunki seksualne. Poza tym objawowemu przebiegowi choroby sprzyjać może też starszy wiek, ponieważ tkanka łączna mocującą poszerzone naczynia żylne wewnątrz odbytu zaczyna wiotczeć i przez to żylaki wypadają na zewnątrz i powodują nieprzyjemne dolegliwości.
Żylaki odbytu – gdzie szukać pomocy?
Na pierwszy rzut oka można uznać, że przy tego typu przypadłościach powinniśmy zawsze zgłaszać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ on nie zajmuje się leczeniem żylaków odbytu. Gdzie zatem szukać pomocy? Gdzie leczone są hemoroidy? Okazuje się, że to właśnie proktologia warszawa jest działem medycyny, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń oraz różnego typu dysfunkcji jelita grubego, czy odbytu. Jeśli zatem żylaki odbytu będą stanowiły nasz problem, to powinniśmy postawić na wsparcie gabinetu proktologicznego. Oczywiście jego wybór nigdy nie powinien być przypadkowy, ponieważ godne uwagi są wyłącznie profesjonalne gabinety proktologiczne, które z sukcesami działają na rynku. Poznamy je po szerokim zakresie usług, czy nawet po wykwalifikowanym personelu.
Podobne artykuły
Depresja u dzieci – jak jej zapobiegać?
Pakiety SPA na wakacje
Przyczyny i mechanizmy powstawania przykurczu rozcięgna dłoniowego