Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Deszczownica sufitowa – jaka będzie najlepsza?

deszczownica sufitowa

Deszczownica sufitowa jest ciekawym elementem wyposażenia nowoczesnych łazienek, który umożliwia komfortową kąpiel. W zależności od indywidualnych potrzeb urządzenie może zostać zainstalowane w kabinie prysznicowej lub nad wanną. O czym pamiętać przy zakupie deszczownicy? Podpowiadamy.

Jak działa deszczownica?

Deszczownica sufitowa to jeden z rodzajów baterii prysznicowych. Jak sama nazwa wskazuje, jest montowana bezpośrednio do sufitu lub podsufitki. Dzięki rozproszonemu strumieniowi wody, deszczownica zapewnia niezwykle przyjemną kąpiel. Dostępne na rynku modele deszczownic różnią się od siebie m.in. kształtem, wielkością, liczbą otworów oraz rodzajem wykończenia. Obecnie dużą popularnością cieszą się deszczownice z podświetleniem LED, które prezentują się bardzo efektownie, zwłaszcza w nowoczesnych łazienkach.

Deszczownica sufitowa a klasyczna słuchawka prysznicowa

Montaż deszczownicy sufitowej niesie ze sobą wiele korzyści. W przeciwieństwie do klasycznych słuchawek prysznicowych korzystanie z deszczownicy jest o znacznie wygodniejsze. Z kolei regulacja ciśnienia strumienia wody pozwala na wykonanie relaksującego masażu wodnego. Korzystanie ze słuchawki prysznicowej, którą trzeba nieustannie manewrować, dla wielu osób bywa bardzo uciążliwe i męczące.

Czy deszczownica zużywa więcej wody niż słuchawka prysznicowa? To pytanie pojawia się bardzo często. Warto wiedzieć o tym, że w tym przypadku zużycie wody jest praktycznie takie samo. Wszystko tak naprawdę zależy od rozmiaru zamontowanej deszczownicy – im jest ona większa, tym zużycie wody będzie wyższe.

Szeroki wybór deszczownic sufitowych do nowoczesnych łazienek oraz więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na stronie swiatlazienek.com.pl.

Jaką deszczownicę wybrać?

Planując zakup deszczownicy sufitowej do łazienki, warto pamiętać o tym, aby pasowała ona kolorem i kształtem nie tylko do kabiny prysznicowej, ale także elementów armatury. Jeżeli chodzi o łazienki urządzane w stylu nowoczesnym, to tutaj świetnym rozwiązaniem będzie montaż deszczownicy wykończonej w odcieniu czarnego matu lub deszczownicy kaskadowej odznaczającej się wyjątkowym designem.

Rozmiar deszczownicy powinien być proporcjonalny do wielkości kabiny prysznicowej. W przypadku małych kabin najlepiej sprawdzą się standardowe deszczownice o średnicy ok. 20-30 cm. Posiadacze dużych łazienek oraz przestronnych kabin prysznicowych mogą zdecydować się na montaż deszczownicy o średnicy 40 cm, a nawet i większej.