Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Dlaczego warto reklamować swoją firmę na Facebooku?

Facebook Ads

W dzisiejszych czasach większość aspektów naszego życia przeniosła się do sieci. Dlatego właśnie promocja firmy w internecie jest dobrym pomysłem. Jedną z najskuteczniejszych metod jest reklama na Facebooku. Jak promować swoją działalność na portalu społecznościowym? Czy można to robić samodzielnie? Czy korzystanie z agencji Facebook Ads jest dobrym pomysłem?

Reklama na Facebooku – od czego zacząć?

Tak naprawdę reklamowanie się na największym portalu społecznościowym na świecie jest możliwe dla każdego użytkownika tego serwisu. Wystarczy, że jesteśmy administratorami konkretnej strony na FB. Facebook Ads pozwala nam wypromować nasze posty. Dzięki niemu możemy dotrzeć do konkretnej osób. Musimy jednak pamiętać, żeby wcześniej określić dokładnie swoją grupę docelową. Inaczej nasza kampania marketingowa nie przyniesie oczekiwanych przez nas efektów. Możemy wszystko to zrobić samodzielnie, jednak wiele firm decyduje się na współpracę z profesjonalistami.

Agencja Facebook Ads – współpracować czy nie?

Z pomocą certyfikowanej agencji Facebook Ads wypromujemy swoją działalność nie tylko na Facebooku, lecz także na innych portalach społecznościowych, takich jak Instagram czy Messenger. Profesjonaliści pomogą nam również wybrać grupę docelową, ponieważ nie rzadko zdarza się, że właściciele firm są przekonani o tym, że ich produkty lub usługi kierowane są do zupełnie innych osób niż w rzeczywistości. Ponadto agencja Facebook Ads wygeneruje ruch na Twojej stronie tym samym zwiększając jej zasięgi. I to wszystko bez naszej ingerencji. My w tym czasie możemy zająć się wykonywaniem usług lub sprzedażą naszych produktów.

Dlaczego reklama firmy na Facebooku jest najlepszym sposobem na promocję?

Najważniejszą zaletą korzystania z Facebook Ads jest to, że reklama naszej działalności jest natychmiastowa. Wystarczy kilka naszych kliknięć i promocja naszej marki dociera do odbiorców, których sami wybraliśmy. W związku z tym, że Facebook zrzesza 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie, reklama na tym portalu jest niezwykle skuteczna. Ponadto Facebook Ads pozwala odbiorcom reklamy wchodzić w interakcję z naszą firmą. Polubiony, skomentowany lub udostępniony post reklamowy naszej firmy dociera do jeszcze większej grupy osób. Facebook Ads ma też opcję remarketingu. Oznacza to, że nasza reklama może pojawić się kilkukrotnie u jednego użytkownika portalu. Nawet jeśli nie zainteresuje się on naszą marką za pierwszym razem, będzie miał szansę zapoznać się z naszą firmą po raz kolejny.

Ostatnią, ale bardzo ważną sprawą są koszty reklamy na Facebooku. Zależą one przede wszystkim od tego, jaki chcemy osiągnąć cel. Możemy przeprowadzić kampanię marketingową nawet za kilka złotych, ale są też firmy, które przeznaczają na nią dziesiątki tysięcy złotych. Warto więc na początku ustalić sobie budżet, który chcemy przeznaczyć na reklamę.

Podsumowując, promowanie własnej działalności na Facebooku jest warte zachodu. Dzięki takiej reklamie pozyskamy nowych klientów i wejdziemy w interakcję z dotychczasowymi. Jest to najskuteczniejszy sposób promocji swojej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z agencją Space Ads zajmującą się marketingiem dla branży e-commerce.