Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Farby do włosów z apteki – dlaczego warto?

farby do włosów

Farbowanie włosów to jeden z najczęstszych, obok strzyżenia, zabiegów stylistycznych, którym poddają się Panie. W szczególności, gdy na głowie pojawiają się siwe włosy, co może mieć miejsce już po 20. roku życia i jest zupełnie naturalne, farbowanie włosów staje się rutyną.

Trzeba jednak pamiętać, że tego typu zabiegi, które powtarza się średnio co 1-2 miesiące, w zależności od koloru włosów i jakości włosów, mogą w negatywny sposób wpływać na kondycję włosów.

Często w wyniku farbowania włosy stają się łamliwe i suche, jak też mają rozdwojone końcówki. Dlatego warto stosować dodatkowe kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy, które zapewnią im odpowiednią kondycję. Tym bardziej, iż obok farbowania włosy można poddawać innym stylizacjom, jak prostowaniu, czy kręceniu loków, a także wykorzystywać lakier i inne kosmetyki przeznaczone do tego, by otrzymać upragnioną fryzurę. To, podobnie jak ciepłe, suche powietrze z suszarki, mieć sprawić, że włosy stracą dawny blask. Co można zrobić, by tego uniknąć?

Farby z apteki – czy warto kupić?

Farby drogeryjne, czyli te dostępne w sklepach mają skład bogaty pod względem ilość składników, jednak bogactwo to sprowadza się do różnego typu sztucznych związków. Taka mieszanka chemicznych składników prowadzi do dolegliwości związanych ze skórą głowy, jak również włosami. Stają się bardziej suche, łamliwe, a nawet mają większą skłonność do wypadania.

Jako alternatywę wykorzystać można farby dostępne w aptekach. Przede wszystkim ich skład oparty jest na naturalnych składnikach, również takich, które odżywiają włosy, dzięki czemu te stają się silne i lśniące.

Farbowanie włosów dla alergików

Osoby, które mają wrażliwą skórę głowy, jak również alergię na poszczególne chemiczne komponenty farb, mają trudności z tym, aby pofarbować włosy. Dlatego poszczególne farby dostępne w aptekach bazują na formule, która jest bezpieczna także dla alergików. Przede wszystkim dlatego, iż wśród składników można znaleźć te roślinne, bezpieczne dla człowieka.

Zaletą farb z apteki jest także ich łatwa aplikacja. A dzięki temu osoby, które mają niewielkie doświadczenie w samodzielnym farbowaniu włosów nie mają się czego obawiać, z łatwością sobie poradzą.