Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jak bezpiecznie używać gadżetów erotycznych?

Zabawy z użyciem gadżetów erotycznych mogą być źródłem wielu rozkoszy i prowadzić nie tylko do urozmaicenia, ale również długofalowej poprawy jakości życia seksualnego. Należy jednak stosować się do zaleceń producentów, aby takie igraszki nie skończyły się na pogotowiu. W jaki sposób używać sex zabawek bezpiecznie dla siebie i partnera?

Używaj zabawek zgodnie z przeznaczeniem

Zawsze dokładnie czytaj instrukcje zamieszczone na opakowaniach kupowanych gadżetów. Gumowy penis, czyli dildo, nie powinien być nigdy wkładany w całości i stosowany jedynie do tych miejsc, do których został stworzony – głównie do penetracji waginalnej. Nie należy wkładać go w sposób uniemożliwiający wyciągnięcie. Dotyczy to również klasycznych masażerów w postaci małego jajeczka czy szminki. Choć ich niewielki kształt może kusić, by użyć ich do penetracji, lepiej tego nie robić – lepiej służą do tego masażery dłuższe, o większych rozmiarach i krzywiznach zwiększających rozkosz, a utrudniających zgubienie wewnątrz ciała.

Zwróć uwagę na materiał

Niektóre rodzaje tworzyw sztucznych mogą uczulać. Jesteś osobą podatną na występowanie alergii skórnych? Zawsze zwracaj uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane wibratory elektryczne, dilda czy inne zabawki, bo niemal wszystkie one mają bezpośredni kontakt z nagim ciałem. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów alergicznych – natychmiast przerwij zabawę i nie ponawiaj jej. Wybieraj gadżety pokryte medycznym silikonem o przyjemnej teksturze – to tworzywo hipoalergiczne, bezpieczne w kontakcie ze skórą, gładkie i niepowodujące podrażnień, a do tego łatwe do utrzymania w czystości.

Wodoodporność – istotna cecha (nie wszystkich) zabawek

Niektóre gadżety gorzej znoszą kontakt z wilgocią, dlatego nie wszystkich można używać pod prysznicem, w wannie lub basenie. Elektroniczne wibratory erotyczne miewają wodoszczelną obudowę, a na przykład sztuczne pochwy posiadają w zestawie specjalne przyssawki do mocowania pod prysznicem. Tych możesz śmiało używać w kontakcie z wodą. Jeśli chodzi o inne – przeczytaj instrukcję i używaj zabawki zgodnie z przeznaczeniem.

Nie przekraczaj granic partnera

Pewne rodzaje gadżetów erotycznych są świetne do igraszek w parach czy większych grupach. Niektóre zabawy polegają na tymczasowym zniewalaniu, krępowaniu czy nawet upokarzaniu. Pamiętaj, aby ustalić „kod”, dzięki któremu partner będzie mógł dać znać, że czuje się niekomfortowo, co oznacza przerwanie czynności. Nigdy nie przekraczaj tej granicy – wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa to absolutna podstawa, gdy chodzi o udane życie łóżkowe.

Nie używaj zepsutych lub psujących się gadżetów elektronicznych

Pomimo staranności przy produkcji, gadżety bywają wadliwe. Jeśli zauważysz jakąkolwiek usterkę techniczną lub urządzenie z niewiadomych przyczyn zacznie nieprawidłowo reagować, nagrzewać się lub nawet dymić, bezzwłocznie je wyłącz lub wręcz odłącz od zasilania i nie używaj ponownie. Może ono poważnie zagrażać Twojemu zdrowiu, a nawet życiu! Przestrzeganie tych kilku zdroworozsądkowych zasad pozwoli Ci nawet w chwilach największego uniesienia, kiedy masz chęć „pójść na całość”, czerpać z zabawek erotycznych wyłącznie przyjemność – bez narażania siebie i innych na uszczerbek na zdrowiu.