Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jak dbać o pierścionek zaręczynowy?

pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy to bez dwóch zdań biżuteria, która staje się przepięknym symbolem, centrum szczęścia i miłości, który każda kobieta nosi z dumą i niechętnie się z nim rozstaje. Kiedy powiedziałaś już wymarzone „TAK”, a na Twoim palcu spoczywa krążek ozdobiony kamieniem szlachetnym o niezwykłym blasku, należy zadbać o to, aby prezentował się on olśniewająco przez jak najdłuższy czas. Codziennie, na naszą wyjątkową biżuterię czeka naprawdę wiele zagrożeń, które na pozór wydają się być nieszkodliwe. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jak najdłużej zachować pierwotny blask swojego pierścionka zaręczynowego.

Czego unikać i jak czyścić pierścionek zaręczynowy?

Po pierwsze, w przypadku pierścionków zaręczynowych, czy obrączek ślubnych, które posiadają naprawdę sporą wartość, należy je przy zakupie ubezpieczyć. Zgubiona, czy skradziona biżuteria w ten sposób zostanie zabezpieczona. Jednakże, jeżeli chodzi o pielęgnację codzienną, najważniejszym jest, aby nie narażać pierścionka na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Oznacza to, że podczas takich czynności jak sprzątanie, gotowanie, czy praca, powinno się pierścionek z palca ściągać i zakładać go ponownie po skończeniu wykonywania zadania. Płyn do naczyń, czy inne środki chemiczne, powodują śniedzienie biżuterii, która powoli zaczyna tracić swój wyjątkowy blask.

Należy jednak pamiętać, że nosząc pierścionek zaręczynowy na co dzień, nie da się uniknąć kontaktu z wszystkim – żeby utrzymać biżuterię w idealnym stanie, kobieta musiałaby trzymać ją w pudełeczku lub nieustannie chodzić w rękawiczce. Kiedy biżuteria się delikatnie zabrudzi, oczywiście nie dzieje się tragedia. Wystarczy użyć sprężonego powietrza aby oczyścić wszelkie szczeliny z kurzu, a następnie wypucować pierścionek preparatem do czyszczenia biżuterii – koniecznie profesjonalnym! Oczywiście istnieje wiele domowych sposobów na to, aby wyczyścić biżuterię, jednakże najlepiej zapobiegawczo użyć w tym celu czyścików do tego przeznaczonych, które nie kosztują wiele, a z pewnością sprawdzą się doskonale.