Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jak tanio wyjechać na wakacje? Praktyczne sposoby

Turcja

Wielu wręcz marzy o wypoczynku na jednej z plaż Turcji lub Włoch, lub zwiedzaniu najważniejszych europejskich muzeów. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na ten czy inny rodzaj wyjazdu. Na szczęście jest kilka sposobów, jak obniżyć cenę wakacyjnych wyjazdów.

Jednym ze sposobów szczególnie wartych wzięcia pod uwagę jest podzielenie kosztów. Wtedy rzecz jasna nie wybierzemy się sami. Tutaj też opcje są zasadniczo dwie. W pierwszym przypadku jedziemy ze znajomymi, w drugim po prostu kogoś szukamy. Oczywiście opcja druga jest raczej dla tych, którym naturalnie przychodzi poznawanie nowych osób i nie są skrępowane w obecności tych, których jeszcze dość dobrze nie znają. Na szczęście w dobie internetu nie powinno być problemu ze znalezieniem nieznajomych, którzy mają podobny pomysł na wakacje. Korzystanie z różnego rodzaju podróżniczych grup, choćby na Facebooku ma jeszcze ten plus, że niektórzy będą być może, chcieli pozbyć się na przykład biletu w dane miejsce. Wtedy też można wyciągnąć takie okazje, za całkiem atrakcyjną kwotę

Skoro już przy Internecie jesteśmy… Może okazać się on pomocny też z innego powodu. Korzystając z przeznaczonych właśnie do tego portali, możemy znaleźć naprawdę tanie oferty. Tego typu strony pełnią funkcję jednej wielkiej wyszukiwarki. Jeśli ustawimy tam odpowiednie filtry, często znajdziemy naprawdę interesujące oferty, które nie będą wiązać się z istnym drenażem portfela. Aby być na bieżąco z rekomendacjami, dobrze jest zapisać się także na newsletter. Wtedy będzie się jeszcze bardziej na bieżąco z poszczególnymi propozycjami. Najzwyczajniej w świecie łatwiej będzie takim sposobem przesortować te z ofert, które wydawać się będą najbardziej interesującymi. W tym miejscu jednak mała uwaga: poszukiwanie ofert najlepiej będzie zacząć odpowiednio wcześniej. Unikniemy tym samym zaskoczenia, że np. świetna oferta, którą widzieliśmy tu tydzień temu już przepadła i całe szukanie trzeba zaczynać od nowa. Lepiej oszczędzić sobie tego typu nerwów.

Ostatnią kwestią jest po prostu popytanie znajomych, Na pewno wśród nich znajdzie się choć jedna osoba, która relatywnie niedawno wypoczywała choćby all inclusive i jest zadowolona nie tylko z warunków, ale też ceny. Ten patent ma przewagę o tyle, że można wtedy zapytać o wszystko. Jeśli tak, to dana osoba podzieli się zarówno pozytywami, jak i negatywami, bo i takie się zapewne pojawią. To też pozwoli nam uniknąć zaskoczeń, które być może mogłyby skutecznie popsuć frajdę z wakacji.

Frajdę mogą też zakłócić na przykład… problemy z szeroko pojętymi płatnościami. Kiedy myślimy – Turcja waluta – do głowy przychodzi nam tylko jedno – to nie problem. I możemy się z tym zgodzić, o ile zdążymy wymienić pieniądze jeszcze na miejscu w Polsce. Wówczas unikniemy wysokich kursów walut za granicą. Tutaj pomoże wizyta w jednym z kantorów, który oferuje wymianę, lub wymianę waluty z dostawą do domu.