Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jakie bukiety ślubne są najlepsze na letni ślub?

bukiet ślubny

Lato to dla wielu par idealna pora roku na ślub. Żar lejący się z nieba może jednak całkowicie odebrać urok bukietowi ślubnemu. Na szczęście, można tego uniknąć. W jaki sposób? Wystarczy wybrać odpowiednie gatunki kwiatów i roślin. Jakie bukiety ślubne sprawdzają się latem? Które kwiaty sprostają upałowi?

Idealne bukiety ślubne na lato

Bukiet ślubny to atrybut Panny Młodej. Uważany za symbol radości i powodzenia ma przynieść Młodej Parze dostatnie wspólne życie. Nic więc dziwnego, że tak wiele uwagi poświęca się mu. Zwłaszcza latem trzeba go otoczyć szczególną troską. Ostre promienie słońca i wysoka temperatura nie służą ciętym kwiatom. Na szczęście, istnieją gatunki, które dobrze znoszą trudne warunki. Z jakich kwiatów najczęściej wykonuje się bukiety ślubne na lato?

  1. Róże. To klasyka w najlepszym wydaniu. Choć płatki róż są delikatne, wykazują zaskakującą odporność na wysokie temperatury. Zwłaszcza gatunki ogrodowe dobrze znoszą upały.
  2. Jaśmin. Sprawdza się w wiązankach kaskadowych. Wprowadza do bukietu nutkę romantyzmu.
  3. Kalie. To dostojne, eleganckie kwiaty, które świetnie sprawdzają się latem. Nie gubią płatków nawet pod wpływem największych upałów.
  4. Słoneczniki. Są kwintesencją lata. Smaczku dodaje fakt, że te ciepłolubne kwiaty można wyhodować we własnym ogrodzie.
  5. Lilie. To pełne gracji kwiaty, które pięknie pachną. Dobrze znoszą ciepło.
  6. Frezje. Te delikatnie wyglądające kwiaty doskonale sprawdzają się latem.
  7. Piwonie. Ich eleganckie, duże pąki zachwycą każdego.
  8. Kwiaty polne. Choć wydają się nietrwałe, dobrze znoszą wyższe temperatury. Idealne dla pań, które mają dość sztampowych wiązanek.


To, jakie kwiaty ostatecznie znajdą się w bukiecie ślubnym, zależy od upodobań Panny Młodej. W profesjonalnej kwiaciarni nie tylko zamówisz gustownie skomponowaną wiązankę, ale również otrzymasz rady dotyczące tego, jakie kwiaty najlepiej sprawdzają się latem i jak pielęgnować bukiet ślubny, by przez długi czas zachwycał swoim wyglądem.