Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Magazyn samoobsługowy – co to znaczy?

magazyny samoobsługowe

Rynek usług magazynowych w Polsce rozwija się w błyskawicznym tempie. Funkcjonujące na nim firmy co rusz rozszerzają swoją ofertę, by sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się magazyny samoobsługowe. Czym właściwie są i jakie mają zalety?

Magazyny samoobsługowe – czym są? Jak działają

Zagracona przestrzeń nie sprzyja ani koncentracji, ani wypoczynkowi. Nic więc dziwnego, że zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni decydują się na wynajem magazynów samoobsługowych. Najczęściej przyjmują one formę niewielkich przechowalni – boksów, w których można składować najróżniejsze rzeczy – dokumenty, meble, sprzęt narciarski, rowery.

Magazyny samoobsługowe znajdują się w większym obiekcie, który jest przystosowany do ich wynajmu, i są dostępne w formule self storage. Korzystasz z nich kiedy chcesz, używając indywidualnego kodu. Schowek możesz wynająć zarówno na bardzo krótki termin (np. 7 lub 14 dni), jak i kilka miesięcy, a nawet lat. Wszystko zależy do Twoich indywidualnych potrzeb

Zalety korzystania z magazynów samoobsługowych

Największą zaletą magazynów samoobsługowych jest nieograniczony dostęp do przechowywanych rzeczy. Jak zostało wspomniane, ze schowka korzystasz kiedy chcesz. Otrzymujesz indywidualny kod, który uprawnia Cię do wejścia na teren obiektu i włożenia lub zabrania znajdujących się w wynajętej przechowalni rzeczy czy też dokumentów.

Magazyny samoobsługowe znajdują się najczęściej w monitorowanych obiektach, wyposażonych w nowoczesne systemy ochrony, a czasem i ochronę fizyczną. Zapewniają więc wysoki stopień bezpieczeństwa przechowywanych rzeczy. Dzięki specjalistycznym zabezpieczeniom masz pewność, że nikt niepowołany nie wejdzie na teren obiektu.

Atutem magazynów samoobsługowych jest również fakt, że zapewniają odpowiednie warunki przechowywanym rzeczom. Nie musisz więc obawiać się, że ulegną one zniszczeniu pod wpływem działania czynników zewnętrznych. Schowki występują w różnych rozmiarach, co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb.