Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Kolonie nad morzem – niezwykły czas radości

Kolonie nad morzem

Czy zastanawialiście się już gdzie w tym roku spędzi całe lato Wasza pociecha? W pełnym obowiązków i pracy życiu dorosłych czasem takie decyzje są odwlekane i pozostawiane na ostatnią chwilę. Nie warto odkładać takich decyzji, gdyż wybór będzie coraz mniejszy.

Już na jesieni pojawiają się letnie oferty wypoczynku – wczasów, obozów, kolonii dla dzieci i obozów rodzinnych. Jest ich bardzo dużo, ale te najlepsze znikają jak świeże bułeczki. Kolonie nad morzem cieszą się bardzo dużym powodzeniem – są kupowane już od jesieni, a wczesną wiosną oferta już jest przebrana. Początek kwietnia to czas, kiedy jest boom zapisów i miejsca kończą się bardzo szybko.

Jakie kolonie nad morzem wybrać? Na pewno muszą być dostosowane do wieku i temperamentu dziecka, a także do jego zainteresowań. Niektóre dzieci lepiej odnajdują się w tematykach militarnych, survivalowych, leśnych, strzeleckich i wyzwaniowych, a inne dzieci wolą spokojniejsze wyjazdy jak kolonie nad morzem dla miłośników zwierząt, kolonie plastyczne czy muzyczne. Są też dzieci uwielbiające sport i ruch, a dla nich przewidziano kolonie nad morzem ogólnosportowe, piłkarskie czy obozy wędrowne. Większość dzieci i młodzieży uwielbia wodę – zatem kolonie nad morzem z możliwością codziennego pobytu na plaży i kąpieli są nie do przecenienia.

Jeśli Wasze dziecko skończyło już drugą klasę podstawówki, to czas pomyśleć o koloniach nad morzem. Młodsze dzieci mogą wyjechać na obóz rodzinny, wczasy z animacjami albo samodzielnie ale znając np. opiekuna. Natomiast dziecko ośmioletnie może już jak najbardziej pojechać samodzielnie na kolonie. Należy tylko dobrze wybrać, by w grupie było dużo rówieśników tej samej płci, a także aby kolonie nad morzem miały tematykę zgodną z zainteresowaniami i możliwościami dziecka.

Wszystkie dzieci doskonale odnajdą się na ogólnych koloniach przygodowych czy wycieczkowych. Kolonie nad morzem będą świetnym czasem beztroski, nauki samodzielności, zawierania nowych przyjaźni, poznawania nowych miejsc i nowych zabaw. Kolonie nad morzem są świetną okazją do podreperowania zdrowia po długim pobycie w mieście, do kontaktu z przyrodą, do spacerów po cieplutkim piasku i wesołych kąpieli w morzu pod okiem ratownika. Na takich wyjazdach dzieci są pod dobrą opieką, codziennie mają zagospodarowany czas, zakwaterowane są z rówieśnikami tej samej płci, zapewnione też mają całodzienne wyżywienie i napoje. Nad całym obozem czuwa kierownik, a poszczególne grupy mają swoich wychowawców. Dodatkowo jest też ratownik, pielęgniarka i instruktorzy odpowiednich sportów.

Podczas kolonii nad morzem rodzice dzieci mają całodobowy kontakt z kierownikiem wypoczynku, mogą też poprosić do telefonu dziecko i z nim porozmawiać. W razie choroby dziecka również od razu powiadamiany jest rodzic.

Na kolonie nad morzem dzieci mogą przywieźć rodzice lub wykupić dojazd kolonijny autokarem. Część rodziców woli korzystać z tego pierwszego rozwiązania, a część – z drugiego. Nie ma to większego znaczenia. Wyjazd autokarem zazwyczaj jest rano, a jeśli rodzice dostarczają dziecko na kolonie nad morzem we własnym zakresie, to zbiórka organizowana jest najczęściej około godz. 15.00.

Kolonie nad morzem (https://www.kogis.pl/regiony/nad-morzem/) do świetna okazja do spędzenia wspaniałych wakacji pełnych słońca, zdrowia i dobrej energii. Pobyt w nadmorskich miejscowościach, mniejszych czy większych, jest naprawdę ciekawy i dający wiele świetnych wspomnień.