Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – czy to się opłaca?

ubezpieczenie zdrowotne

Długie godziny spędzone w kolejkach, miesiące oczekiwania na konsultacje ze specjalistą – to tylko kilka z wielu czynników, które sprawiają, że publiczna opieka zdrowotna nie spełnia naszych oczekiwań. Zdrowie to najcenniejsze co mamy, dlatego też powinniśmy o nie dbać. Sprawdź, na jakich zasadach działa prywatna polisa zdrowotna oraz dlaczego warto ją wykupić.

Jak działa indywidualne ubezpieczenie zdrowotne?

Każda osoba, która odprowadza comiesięczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne, ma prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej, gwarantowanej przez NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia). Niestety zdecydowana większość jest zawiedziona jakością usług świadczonych przez państwową służbę zdrowia, w wyniku czego decydują się oni na wykupienie dodatkowej polisy zdrowotnej.
Wybierając indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, zobowiązujemy się do regularnego opłacania danego pakietu medycznego, zyskując tym samym bezpłatny dostęp do usług medycznych realizowanych poza NFZ, w wybranych placówkach.

Zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Podjęcie decyzji o wykupieniu ubezpieczenia zdrowotnego niesie ze sobą wiele korzyści. Do tych najważniejszych zaliczamy przede wszystkim wysoką jakość opieki medycznej oraz brak kolejek, co jest szczególnie istotne w przypadku chorób wymagających pilnej konsultacji lekarskiej. Kolejnym atutem korzystania z polisy zdrowotnej jest łatwy i szybki dostęp do specjalistów zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem różnych chorób jak np. internisty, dermatologa, endokrynologa, ortopedy czy okulisty. Przypomnijmy, że czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w ramach NFZ zazwyczaj sięga kilku miesięcy, a niekiedy nawet i kilku lat.
Warto pamiętać również o tym, że posiadając dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, w dalszym ciągu możemy korzystać z publicznej opieki medycznej. 

Ubezpieczenie zdrowotne – jaki pakiet wybrać?

Decydując się na wybór pakietu medycznego, należy zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty jak: zakres świadczonych usług medycznych, dostęp do specjalistów, czas oczekiwania na wizytę bądź usługi dodatkowe. Ciekawą i atrakcyjną ofertą pakietów ubezpieczeń zdrowotnych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i rodzin może pochwalić się firma SIGNAL IDUNA. W zależności od rodzaju pakiety medyczne obejmują między innymi specjalistyczne zabiegi lekarskie ambulatoryjne, zabiegi szpitalne, diagnostykę obrazową, konsultacje lekarskie, szczepienia, zabiegi pielęgniarskie, badania kontrolne lub wizyty domowe.