Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Komu z golfem do twarzy?

W zasadzie nie ma mężczyzny, który będzie źle wyglądał w swetrze zwanym golfem. To jedna z najbardziej uniwersalnych części garderoby w męskiej szafie. Bardzo trudno stworzyć nieudaną stylizację z udziałem golfu. Jednak warto skorzystać z wiedzy i wyczucia projektantów, którzy dla marki Lanieri Fashion przygotowują różnorodne propozycje golfów męskich. Dzięki ofercie na stronie www.lanieri.pl stworzysz look z wykorzystaniem męskiego golfu, który będzie najlepszym odzwierciedleniem twojego indywidualnego stylu.

Dlaczego warto mieć golf w szafie?

Po pierwsze męski sweter golf możesz użyć w różnych stylizacjach. Może być punktem wyjścia do biznesowej kreacji, jak i podstawą dla zestawu, w którym dobrze się czujesz na co dzień. Po drugie golf jest bardzo ciepły – nawet ten wykonany z cienkiego materiału – i jeśli w chłodniejsze dni założysz go pod marynarkę, uchronisz się przed zimnem.

Męski sweter golf wykonany z wysokiej jakości wełny jest łatwy do utrzymania. Jeśli z jakichś powodów wstaniesz zbyt późno, nie masz wyprasowanej odzieży, możesz wyciągnąć golf z szafy i z powodzeniem zastąpić nim koszulę. Nie musisz przy tym za bardzo zmieniać pozostałych części garderoby. To tylko kwestia doboru swetra w odpowiednim kolorze.

Jeśli lubisz zmieniać coś w swoim looku i wychodzić poza schematy, sweter męski golf na pewno w tym ci pomoże. Możesz go nosić bez wierzchniego okrycia, możesz do niego założyć marynarkę lub w bardziej swobodnej formie i szczególnie w okresie jesienno-zimowym możesz go połączyć z rozpinanym grubym kardiganem. Pamiętaj jednak o odpowiednim doborze kolorów. Jeden z polskich kabareciarzy, Grzegorz Halama, którego scenicznym atrybutem jest żółty, opięty na obszernym brzuchu golf i założony na niego pomarańczowy lub seledynowy bezrękawnik jest najlepszym przykładem, jak nie należy dobierać kolorów. Są jednak znane postacie, którymi możesz się zainspirować.

Czarny golf Steva Jobs’a

Jeśli pomyślisz o Steve Jobs’ie z pewnością wyobrazisz go sobie w czarnym golfie, używanym soute, bez marynarki czy kamizelki. Na początku lat osiemdziesiątych Jobs pojechał do Japonii, gdzie spotkał się z szefem Sony. Zauważył, że wszyscy pracownicy ubrani są w jednolite uniformy. Chciał ten pomysł przenieść na amerykański grunt, ale zespołowi jego pracowników taka idea nie spodobała się. Jobsowi spodobały się jednak czarne golfy Isseya Miyake, japońskiego projektanta. Poprosił go o uszycie kilku. Dostał około setki. Od tej pory czarny golf stał się elementem stylizacji szefa Apple. Uzupełniały ją sprane jeansy i szare buty New Balance. Tak można go było zobaczyć na co dzień, a także podczas światowych konferencji, kiedy prezentował nowe urządzenia swojej marki.

Jak nosić męski golf?

Golf świetnie wygląda z marynarką, jeśli zadbasz, aby grubość marynarki zawsze była większa niż grubość golfu. Poza tym golf wykonany z grubego włókna będzie ci krępował swobodę ruchów pod marynarką. Do takiej stylizacji dobierz skórzany pasek oraz poszetkę. Możesz założyć spodnie chinosy, sztruksy, spodnie wełniane lub jeansy i uzupełnić taki look skórzanymi brogsami lub klasyką wśród butów czyli derbami.

Możesz wykorzystać golf także w połączeniu z garniturem dziennym lub wykonanym z grubszej tweedowej tkaniny. W tym wypadku golf powinien być cienki i przylegać do ciała. Inaczej doda ci wizualnie kilka kilogramów.

Zwrócisz na siebie uwagę, jeśli bezpośrednio na męski sweter golf założysz płaszcz lub kurtkę. W takiej stylizacji możesz się pokazać na każdym spotkaniu biznesowym. W wersji casualowej możesz sobie pozwolić na większą swobodę i zestaw, na który złożą się jeansy, sportowe buty, golf z grubszej tkaniny i budrysówka.

Zobacz także: Swetry Męskie – Blog

W szafie każdego mężczyzny powinno zagościć nawet kilka swetrów golfów w różnych kolorach i grubości tkaniny. Dzięki temu nie wpadniesz w stylizacyjną monotonię i schematy. Zawsze też możesz sięgnąć po inspiracje na stronę www.lanieri.pl, gdzie znajdziesz różne propozycje męskich swetrów golfów przygotowane przez markę Lanieri Fashion.