Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Łysienie plackowate — możliwe rozwiązania z perukami

peruka

Łysienie plackowate to powszechny problem zdrowotny dotykający w równym stopniu mężczyzn oraz kobiety. Potrafi zburzyć pewność siebie, ograniczając kontakty między ludzkie do minimum. Walka z dolegliwością nie musi być przykra, a z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju peruki i tupety.

Czym jest łysienie plackowate?

Łysienie plackowate to przewlekła choroba skóry, która powoduje poważne uszkodzenie mieszków włosowych. Powoduje nadmierne wypadanie włosów oraz tworzenie się charakterystycznych łysych obszarów głównie na głowie. Choroba najczęściej pojawia się między 20, a 30 rokiem życia, choć znane są przypadki pojawiania się choroby już w okresie dzieciństwa. Odmiany łysienia plackowatego, jakie można wyróżnić to:

  • łysienie plackowate całkowite, oznacza całkowitą utratę włosów na głowie
  • łysienie ogniskowe, to sytuacja, w której plamy ogniskowe tworzą się w obrębie tylko jednej partii ciała
  • łysienie uogólnione, w którym brak mieszków włosowych występuje na całym ciele

Peruka czy tupet?

Walka z chorobą nie oznacza tylko możliwości farmakologicznych. Na czas leczenia lub permanentnie można zastosować odpowiednią perukę lub tupet. Dzisiejsze produkty potrafią zachwycić swym wykonaniem i odwzorowaniem prawdziwej fryzury. Pomimo że peruka naturalna to spory wydatek finansowy, warto zastanowić się nad jej kupnem. Wykonana z naturalnych włosów ludzkich potrafi całkowicie zatuszować problem zdrowotny na głowie. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne np. clip in, pozwalają na bezpieczne dopasowanie peruki. Dzięki czepkom najwyższej jakości dodatkowo wyposażonym w specjalne spinki oraz ściągacze nie występuje obawa przed zsunięciem się czy utratą peruki. W zależności od poziomu utraty włosów na głowie nie trzeba decydować się na pełną perukę. Na pomoc przychodzą również tupety, których zdaniem jest częściowe zakrycie braków włosów na głowie. 

Gdzie kupić perukę?

Zakup odpowiedniej peruki powinien być dokonany za pośrednictwem specjalistycznego sklepu, gdzie uzyskać można profesjonalną pomoc. Wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych posiada w swojej ofercie produkty najwyższej jakości odpowiednie dla każdego użytkownika. Dzięki konsultacji osobistej lub telefonicznej można łatwo uzyskać informacje przydatne podczas podjęcia decyzji o zakupie. Odpowiednie wpisanie frazy w wyszukiwarce np. peruki półdługie brąz w wigsss.com w sposób znaczący skróci czas potrzebny na wyszukanie właściwego produktu. Warto posiłkować się również opiniami innych użytkowników, którzy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami w internecie.