Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Najpopularniejsze rodzaje łóżek hotelowych

Najpopularniejsze rodzaje łóżek hotelowych

Pokoje hotelowe mogą różnić się powierzchnią, wystrojem, wyposażeniem dodatkowym, jednak mają też wspólny mianownik. Nie ma hotelu bez łóżek – w każdym pokoju właśnie te meble są najważniejsze, ponieważ dzięki nim goście mogą wypocząć i nabrać sił przed kolejnym intensywnym dniem. Świeża pościel, wygodny materac, dekoracyjna narzuta to elementy, które od razu rzucają się w oczy. Równie ważna jest także wielkość łóżka.

Wysokość łóżek w hotelach

W hotelach można spotkać dwa podstawowe rodzaje łóżek (biorąc pod uwagę parametr wysokości): kontynentalne i klasyczne. Pierwsze z wymienionych dopiero w ostatnich latach zyskały na popularności, w wyniku czego obecnie stanowią częste wyposażenie pokojów znajdujących się zwłaszcza w obiektach o podwyższonym standardzie. Łóżka kontynentalne składają się z kilku warstw: drewnianej skrzyni oraz trzech materacy (dolnego, właściwego i nawierzchniowego). Wysokość modeli kontynentalnych wynosi ok. 70 cm, w związku z czym wstawanie z łóżka i siadanie na nim jest niezwykle komfortowe.

O łóżkach tradycyjnych opowiada pracownik Amber Hotelu z GdańskaŁóżka klasyczne są znacznie niższe – ich wysokość to ok. 50 cm. Tego typu modele najczęściej są wybierane do domowych sypialni, ale również w wielu hotelach stanowią standardowe wyposażenie. Ich najważniejszym atutem może być dobrej jakości materac, który należy regularnie obracać, a co kilka lat wymieniać, by zapewnić gościom maksymalną wygodę.

Jaką szerokość może mieć łóżko w pokoju hotelowym?

Goście hotelowi częściej niż o wysokość pytają o szerokość łóżek. Do wyboru są następujące warianty:

  • łóżka jednoosobowe o szerokości nie mniejszej niż 90 cm,
  • łóżka dwuosobowe o szerokości przynajmniej 140 cm. Najpopularniejsze są modele szerokie na 160 cm (queen size), dodatkowo w niektórych hotelach znajdują się łóżka dwuosobowe king size (do 200 cm szerokości).

Największe łóżka zazwyczaj są dostępne w pokojach o standardzie deluxe, często można je także spotkać w pokojach typu studio. Hotele organizujące wesela mogą oferować takie łóżka również w pokojach dla nowożeńców. Popularnym rozwiązaniem jest też łączenie dwóch pojedynczych łóżek w jedno małżeńskie. Goście, którzy podróżują w parach i wolą wspólny materac, powinni upewnić się przed złożeniem rezerwacji, że otrzymają pokój z dużym, jednym łóżkiem małżeńskim.

Bez dobrej jakości łóżka pobyt w hotelu na pewno nie będzie udany. W razie jakichkolwiek problemów ze snem spowodowanych np. zbyt twardym materacem czy skrzypieniem drewnianej ramy, warto więc zgłosić się do recepcji i poprosić o rozwiązanie kłopotliwej sytuacji. Każdy gość chce w hotelu przede wszystkim odpocząć, dlatego łóżko powinno prezentować najwyższą jakość.