Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jakie zalety ma ogrzewanie domu propanem?

dystrybucja gazu LPG

Ogrzewanie propanem staje się coraz bardziej popularne, a o zaletach takiego rozwiązania można usłyszeć nie tylko od użytkowników, bo korzyści płynące z ogrzewania domu propanem podkreślają czasopisma branżowe i wyniki sprzedaży i nieustannie rosnące zainteresowanie instalacjami grzewczymi zasilanymi propanem. Jakie więc są te zalety? Odpowiedź w poniższym artykule!

1. Propan jest tani

Koszty, które będzie musiał ponieść użytkownik metody ogrzewania domu propanem, nie są duże, ponieważ to właśnie propan wydaje się najbardziej ekonomicznym wyborem. Korzystanie z propanu to spora oszczędność. Cena to jedno, ale propan jest bardzo wydajnym paliwem, które dostarcza bardzo dużo ciepła, więc ilość gazu, jaką będzie użytkownik musiał zużyć, by ogrzać dom, będzie niższa niż przy korzystaniu z innego rodzaju paliw. Oszczędne ogrzewanie bez strat wydajności staje się więc całkowicie możliwe. Jeśli zaś użytkownicy zdecydują się na zakup gazu latem, mogą liczyć na niższe ceny gazu.

2. Propan jest ekologiczny

Propan to czysty chemicznie gaz. Wiele organizacji ekologicznym podkreśla jego neutralny dla środowiska charakter. Jego spalanie nie powoduje szkód w środowisku naturalnym ani w żaden sposób nie wpływa na wody gruntowe czy jakość gleby. Propan w swoim składzie nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby mieć szkodliwe działanie, nie znajdziemy w nim więc cząsteczek siarki czy węglowodorów aromatycznych, bo produktem spalania tego gazu jest woda i niewielka ilość dwutlenku węgla.

3. Propan: gaz wszechstronny i wygodny w użyciu

Propanem nie tylko ogrzejemy dom. Ten gaz będzie również służył jako źródło paliwa do kuchenki gazowej czy podgrzewaczy wody. Poza tym instalacja grzewcza na propan jest bezobsługowa. Wystarczy korzystać z termostatu, by ustawiać określoną temperaturę lub zmieniać ją w zależności od potrzeb w wybranym przez użytkownika momencie. Programowanie termostatu to kolejne udogodnienie, ponieważ można go ustawić w taki sposób, aby sam zmieniał temperaturę o określonych porach dnia lub nocy.

Podsumowanie

Zalety korzystania z propanu, które zostały wymienione powyżej, sprawiają, że propan staje się bardzo atrakcyjnym, tanim i wydajnym paliwem. Ogrzejemy nim z powodzeniem duży dom bez obaw o straty wydajności czy ryzyko awarii. Zbiornik z propanem może stać na naszej posesji nawet zimą i nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Propan to wygoda i oszczędność, warto więc zastanowić się nad jego wyborem jako paliwa grzewczego. To będzie dobry wybór.

Źródło: LPGDirect