Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Podkłady cukiernicze, które zapewniają higienę i elegancki wygląd stołu

podkłady cukiernicze

Ciasta i ciasteczka uwielbia każdy z nas, zatem nie może ich zabraknąć na przyjęciach organizowanych zarówno w domu, jak i w restauracji. Choć smakują doskonale, ich odpowiednie podanie może sprawić niemały kłopot. Z pomocą przychodzą podkłady cukiernicze, których nie może zabraknąć w punktach gastronomicznych, lecz również w naszych domach. Jak je wykorzystać w kontekście podawania ciast?

Czym jest podkład cukierniczy?

Podkłady cukiernicze to nic innego, jak swego rodzaju serwetki, które wykonane są z odpowiedniego materiału. Zwykle mają one okrągły kształt, kładziemy je na paterach na ciasto bądź bezpośrednio na talerze gości. Podkłady cukiernicze dostępne są w różnych rozmiarach, stąd bez większego problemu dopasuje je do wielkości talerzy bądź patery, na których podany zostanie deser. Podkłady cukiernicze są jednorazowego użytku – choć nie niszą się podczas podania ciast, to jednak pozostają na nim okruchy, a także plamy po kremach czy po tłuszczu. Z drugiej strony podkład cukierniczy jest bardzo tani, zatem jego zakup nie stanowi zbyt dużego wydatku ani dla osób prywatnych, ani dla restauracji.

Jak wykorzystać podkłady cukiernicze?

Najczęściej podkłady cukiernicze umieszczamy bezpośrednio na paterze, na której podajemy ciasto. Może być to tort bądź porcjowane ciasto drożdżowe czy ciastka z kremem. Goście mogą nabierać deser bezpośrednio z patery, nie uszkadzając przy tym podkładu cukierniczego. Choć wyglądem przypomina serwetkę, wykonany jest z solidnego i wytrzymałego materiału. Podkłady cukiernicze można też umieścić bezpośrednio na talerzach gości, jeśli ciasto podawane jest w konkretnych porcjach. Niektórzy wykorzystują podkłady cukiernicze do tego, aby przykryć nimi niedoskonałości naczyń, na przykład ich kolor, który nie pasuje do pozostałych elementów dekoracji. Zazwyczaj taki trik wykorzystujemy w domach, gdy przygotowujemy przyjęcie we własnym zakresie. Podkładami można też wyłożyć opakowania, do których zapakujemy pozostałe po przyjęciu ciasto.

Tanie, lecz praktyczne rozwiązanie

Podkłady cukiernicze zawsze warto mieć w zapasie, bowiem przydają się one nie tylko w czasie przyjęć. Często zdarza się nam podawać ciasto gościom, których zapraszamy po prostu na popołudniową kawę. Podkład cukierniczy zapewni elegancki wygląd patery bądź talerzy, dlatego też warto po niego sięgnąć, nawet jeśli to tylko nieoficjalne spotkanie w gronie najbliższych. Podkłady szczególnie cenią sobie osoby, które stawiają na estetyczne rozwiązania, elegancję i higienę, o którą w kontekście jedzenia należy szczególnie dbać.