Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Świeczniki na stół komunijny – jak dopasować je do aranżacji stołu?

świece

Rodzice często decydują się na to, by zorganizować przyjęcie z okazji komunii świętej we własnym domu. Rozwiązanie to z całą pewnością jest o wiele bardziej korzystne ze względów ekonomicznych. Niemniej jednak nakłada to również na rodziców dodatkowe obowiązki. Przygotowanie stołu komunijnego nie jest prostym zadaniem. Nie chodzi tu o samo przygotowanie posiłków i zastawy stołowej. Istotne staje się skomponowanie wszelkich dodatków i akcesoriów, które sprawią, że stół komunijny będzie prezentował się zachwycająco. Najwięcej problemów sprawia zwykle dobór świeczników. Wobec tego jak dopasować świeczniki na stół komunijny do jego aranżacji?

Świeczniki na stół komunijny – jaki powinien być ich rozmiar?

Rozmiar świeczników na stół komunijny powinien być najważniejszym aspektem ich wyboru. Przede wszystkim warto wiedzieć, że zbyt duży świecznik, który znajdzie się na dość skromnym i niewielkim stole komunijnym będzie niezwykle przytłaczający. Skupi on na sobie całą uwagę i z pewnością zaburzy proporcje. Z drugiej zaś strony zbyt mały świecznik na stół komunijny, przepadnie na stole o pokaźnych rozmiarach. Wobec tego świeczniki na stół komunijny muszą być dobrane z uwzględnieniem wymiarów stołu. Ważne jest także to, ile dodatkowych rzeczy się na nim znajdzie. Świeczniki na stół komunijny o dużej podstawce, zajmą jednocześnie sporo miejsca. Wówczas stół będzie nieustawny i po prostu ciasny. Rodzice więc muszą rozsądnie wybrać spośród świeczników na stół komunijny w różnorodnych rozmiarach.

Jaka konfiguracja świeczników na stół komunijny będzie najlepsza?

Kolejny ważnym aspektem jest konfiguracja świeczników na stół komunijny. Obecnie możemy wybierać modele pojedyncze, ale także z dwoma lub nawet trzema ramionami. Znów wszystko zależy od rozmiarów stołu i tego, w jaki sposób będzie on zaaranżowany. W przypadku krótkiego, a jednocześnie szerokiego stołu można zdecydować się na świeczniki wieloramienne. Niemniej jednak, jeśli mebel jest wąski i długi, to świeczniki na stół komunijny w pojedynczej konfiguracji będą lepszym rozwiązaniem.

Kolory świeczników na stół komunijny

Świeczniki na stół komunijny mogą występować w wielu kolorach. Najlepiej będzie dopasować je zgodnie z kolorem, który będzie dominował na stole komunijnym. Jeśli jednak stół jest zaaranżowany w bieli i nie ma na nim kolorystycznych akcentów, to właśnie świeczniki na stół komunijny mogą spełniać kontrastującą rolę. Warto postawić na modele złote lub srebrne. Są one względnie bezpieczne i zawsze eleganckie.