Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Profesjonalny zestaw narzędzi do usuwania wgnieceń – dla kogo, co zawiera?

auto

Wgniecenia w karoserii mogą powstać z różnych powodów. Najczęściej są wynikiem drobnych kolizji, ale i działania gradu. Okazuje się, że jeśli nie doszło do uszkodzenia lakieru, można usunąć wgniecenie samodzielnie. Do tego niezbędne są specjalistyczne narzędzia. Jakie? Podpowiadamy!

Gdzie kupić profesjonalny zestaw narzędzi do usuwania wgnieceń?

Wgniecenia w karoserii samochodu można usunąć samodzielnie. Wszystko dzięki innowacyjnej technice PDR. Paintless Dent Repair oznacza, że po usunięciu wgniecenia nie ma konieczności lakierowania samochodu, co znacząco obniża koszty naprawy wgniotki. Jednak aby było to możliwe, trzeba mieć odpowiednie akcesoria. Profesjonalne, a mimo to łatwe w użyciu narzędzia do usuwania wgnieceń bez lakierowania oferuje wgniecenia.pl. Na stronie można zobaczyć, jak prezentuje się zestaw hebli. A jak ich użyć?

Narzędzia do PDR – co zawiera zestaw?

Aby usunąć wgniecenie w karoserii samochodu, można skorzystać z dwóch metod: wyciągania lub wypychania. Każda z technik możliwa jest w innym przypadku, a także wymaga innych narzędzi. Wgniotkę wyciąga się wtedy, gdy do blachy da się dostać jedynie od jej zewnętrznej strony. Aby usunąć wgniecenie w ten sposób trzeba mieć zestaw do PDR, który składa się z kleju na gorąco w pistolecie, adapterów o różnych średnicach i wyciągarki. Oczywiście w zestawie znaleźć można też więcej akcesoriów, które pozwalają w kompleksowy sposób przygotować miejsce naprawy, a potem po niej posprzątać.

W przypadku zdecydowania się na usunięcie wgniecenia metodą wypychania niezbędny jest zestaw narzędzi do PDR, który powstał z myślą o takim sposobie. Najczęściej w jego skład wchodzą wypychacze blacharskie określane jako heble. Stosuje się je na zasadzie dźwigni. Może się zdarzyć, że niezbędny będzie jeszcze łańcuch do podwieszania narzędzi. Nakładki z tworzywa sztucznego pozwalają złagodzić “ostrość” drutów. Podczas wypychania wgnieceń przydaje się też mobilna lampa LED. Dzięki niej można zobaczyć strukturę lakieru i kontrolować, czy blacha powróciła do pierwotnego kształtu.

Dla kogo profesjonalny zestaw narzędzi do usuwania wgnieceń?

Narzędzia do bezinwazyjnego usuwania wgnieceń są stosowane zarówno przez profesjonalistów, jak i przez amatorów. Niezależnie od tego, czy chce się wypchnąć, czy wyciągnąć wgniecenie, niezbędne jest zdobycie kompletu akcesoriów. Bardzo ważne jest dopasowanie adapterów do wyciągania lub hebli do wypychania o każdej średnicy, aby idealnie pasowały do wielkości wgniecenia. Tylko wówczas ma się pewność, że nie uszkodzi się karoserii.

Czy zatem opłaca się kupować kompletny zestaw i próbować samodzielnie usuwać wgniecenie? To zależy od ilości wgnieceń. Profesjonalne narzędzia do PDR kosztują niemało. Przy usuwaniu jednej wgniotki ich zakup może być nieopłacalny. Wówczas zdecydowanie lepiej jest zlecić to profesjonalistom. Można też poprosić o wycenę naprawy i porównać ją z kosztem narzędzi, by ostatecznie wybrać takie rozwiązanie, które jest najbardziej opłacalne. Nie mówiąc o komforcie, jaki daje oddanie auta w ręce profesjonalistów, w przeciwieństwie do ryzyka, z jakim mamy do czynienia przy samodzielnych próbach naprawy.