Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Wybór materaca. Dlaczego jest tak ważny?

materac Tempur

Śpiąc spędzamy około jednej trzeciej doby. Wówczas nasz organizm się regeneruje i zbiera siły na nadchodzący, intensywny dzień. Układ nerwowy uzyskuje homeostazę, mięśnie, kręgosłup, szyja, barki odpoczywają – ale tylko wówczas, gdy zainwestuje się w wysokiej jakości, niezawodny materac oraz poduszkę.

Aby dokonać świadomego, dobrego zakupu i nie wyrzucić pieniędzy w błoto, postaw na produkt, który zagwarantuje Ci idealne podparcie, a zarazem zredukuje nacisk i zapewni komfortowy, znakomity odpoczynek. Klikając w poniższy link dowiesz się co wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki:

https://salonsnu.pl/blog/4_jak-wybrac-poduszke

Natomiast w tym artykule rozwiniemy temat: Na co zwrócić uwagę kupując materac.

Dobry materac – cechy charakterystyczne

Dobry materac powinien: 

  • Dopasowywać się do ciała,
  • Reagować na temperaturę,
  • Podpierać i redukować nacisk,
  • Posiadać elastyczny, odporny materiał.

Materace mogą posiadać różne stopnie twardości, oznaczone literami H1, H2, H3, H4. Dlaczego akurat literka H? Oznaczenie wynika z angielskiego słowa hardness, które z kolei tłumaczymy jako ,,twardość”.  Więcej na temat twardości materacy dowiesz się, zapoznając się z treścią następującego artykułu: https://salonsnu.pl/blog/8_co-oznaczaja-twardosci-w-materacach.

Wybór materaca może przysporzyć sporych trudności. W naszych stacjonarnych salonach w Bydgoszczy i Toruniu służymy profesjonalną pomocą. W razie wątpliwości możesz skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 506-626-678.

Godne polecenia modele

Niewątpliwie jednym z  liderów wśród producentów materacy jest marka Tempur.

Jednym z modeli materacy, którym warto się zainteresować, jest materac Tempur Original Supreme. Produkt ten gwarantuje najwyższy komfort, podparcie oraz redukcję nacisku. Wyjątkowy materiał Tempur reaguje na ciepło, kształt ciała oraz wagę. Materac umożliwi Ci sen niezależnie od tego, w jakiej pozycji preferujesz spać. Co więcej, materiał doskonale absorbuje ruch. Co to dla Ciebie oznacza? Jeśli dzielisz łóżko z ukochaną osobą, możesz mieć pewność, że nie będziecie sobie przeszkadzać w trakcie snu. Niepowtarzalny materiał zbudowano z otwartych komórek, dzięki czemu równomiernie rozkłada ciężar ciała. Więcej informacji tutaj:

https://salonsnu.pl/materace-tempur/611-materac-tempur-original-supreme-83103542.html.

Pokrowiec materaca ma jasny, klasyczny, elegancki kolor. Został zaprojektowany przy udziale globalnych liderów wzornictwa IDEO. Ponieważ pokrowiec można zdjąć, w razie ewentualnego zabrudzenia możesz go bez trudu wyprać i w ten sposób zatroszczyć o higienę swojego materaca.

Co jeszcze powinno się docenić?

  • Aż 10 lat pełnej gwarancji na materac,
  • 2 lata gwarancji na sam pokrowiec,
  • Ma wysokość 21 cm,
  • Materac wykonano z tkanin zgodnych ze standardem Oeko-Tex100 (były testowane na obecność substancji szkodliwych).

W zestawie z materacem zainwestuj w wysokiej jakości poduszkę, chociażby tą, którą krótko zaprezentowaliśmy w poniższym video.

artykuł sponsorowany.