Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jak zadbać o nagłośnienie imprezy?

impreza

Nawet jeśli muzyka jest tylko tłem dla jakiegoś wydarzenia, to kiepska jakość nagłośnienia może całkiem popsuć imprezę. Nie wystarczy jednak zadbać o profesjonalny sprzęt, trzeba jeszcze wiedzieć, jak prawidłowo go użyć. Jakie czynniki są brane pod uwagę przy organizacji nagłośnienia?

Kameralna nie znaczy łatwiejsza

Nie tylko na wielkich, plenerowych koncertach nagłośnienie odgrywa kluczową rolę. Małe imprezy w kameralnym gronie wbrew pozorom nie są wiele łatwiejsze do zorganizowania i często przez lekceważenie podstawowych czynników wydarzenie okazuje się po prostu niewypałem. Nagłośnienie w małej sali nie jest zawsze takie samo – trzeba zwrócić uwagę na jej kształt, ilość okien, a nawet to, czy w pomieszczeniu są zasłony i dywany, które przytłumiają dźwięk. Do tego muzyka powinna współgrać z otoczeniem oraz stylem zabawy, w przeciwnym razie będzie tylko przeszkadzać.

Mały event w plenerze to podobne wyzwania – tutaj organizator musi wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu, architekturę budynków znajdujących się w pobliżu, porę dnia, warunki pogodowe, liczbę gości oraz charakter wydarzenia. Jeśli w planach jest koncert albo tańce, to muzyka musi być odpowiednio głośna, a dźwięk powinien się równomiernie rozchodzić po całym terenie, tak by wszystkie osoby mogły się bawić w komfortowych warunkach.

W przypadku dużych imprez projekt nagłośnienia tak samo zależy od lokalizacji, liczby uczestników, architektury albo otaczającej teren przyrody. Niezależnie od tego, czy jest to koncert, czy przemowa jednej osoby, dźwięk musi być wyraźny i tak rozprowadzony, by każdy uczestnik wydarzenia dokładnie słyszał, co właśnie się dzieje.

Pomoc ze strony profesjonalistów

Organizacja nagłośnienia wymaga sporej wiedzy, dlatego warto pomyśleć o współpracy z taką firmą jak BVS Show Lighting, która przygotuje odpowiedni projekt i będzie czuwać nad sprawną realizacją przedsięwzięcia. Profesjonalne firmy zajmujące się nagłośnieniem dysponują odpowiednim sprzętem i potrafią go obsługiwać, a w razie awarii są w stanie szybko zainterweniować i naprawić usterkę.

Nierzadko też takie firmy oferują kompleksową obsługę eventu, czyli oprócz nagłośnienia zapewniają dodatkowo odpowiednie oświetlenie, co razem tworzy bardzo efektowną oprawę organizowanego wydarzenia, dostosowaną dokładnie do oczekiwań klienta.