Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

5 podstawowych zasad pielęgnacji włosów

pielęgnacja włosów

Aby nasze włosy były piękne i zdrowe, nie wystarczy tylko myć je zwykłym szamponem. Z pewnością słyszeliście o wielu zabiegach związanych z utrzymaniem włosów w dobrej kondycji. Ofert z nimi związanych jest tak dużo, że z łatwością można się w nich pogubić. Przedstawiamy więc 5 podstawowych zasad pielęgnacji włosów, które warto wdrożyć w życie od zaraz, aby cieszyć się zdrowym blaskiem włosów.

Prawidłowe mycie skóry głowy

Po pierwsze bardzo ważne jest prawidłowe mycie włosów oraz skóry głowy. Należy pamiętać o tym, by zawsze myć je dwukrotnie. Pierwsze mycie odpowiada za usunięcie resztek kosmetyków do stylizacji, a drugie za oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń. Nie należy stosować gorącej wody, by nadmiernie nie rozchylić łusek włosów – zawsze używaj letniej wody do spłukiwania szamponu czy kosmetyków pielęgnacyjnych. Myjąc skupiaj się na skórze głowy, niech piana jedynie spływa na całej długości włosów. Pamiętaj o każdorazowym użyciu odżywki lub maski. Profesjonalne kosmetyki do włosów można zakupić w naszej aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid

Regularnie podcinanie

Po drugie regularnie podcinaj końcówki. Podcięcie włosów w profesjonalnym salonie powinno się odbywać nie rzadziej niż co 3 miesiące, a częstotliwość wizyt zależy w dużej mierze od kondycji włosów.

Odpowiednie czesanie

Po trzecie pamiętaj o prawidłowym czesaniu włosów, które powinno odbywać się od dołu – a więc począwszy od splątanych końcówek – do góry. Warto zainwestować w dobrej jakości szczotkę do włosów, która nie będzie wyrywać, a tylko rozplątywać pasma.

Prawidłowe suszenie

Po czwarte prawidłowo susz włosy. Nadmiar wody staraj się odsączyć miękkim ręcznikiem, najlepiej z bawełny lub muślinu. Jeśli suszysz włosy suszarką – staraj się robić to jak najchłodniejszym podmuchem od nasady po końcówki. Jeśli często suszysz włosy suszarką, zabezpieczaj je przeznaczonymi do tego produktami termoochronnymi, które można zakupić np. w profesjonalnych salonach fryzjerskich: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

Odpowiednia dieta

Po piąte – i ostatnie – zadbaj o wygląd włosów od wewnątrz. Nasza dieta powinna być bogata w witaminy, szczególnie E, C i A, a także żelazo, cynk oraz zdrowe tłuszcze. Nie zapominajmy o spożywaniu mięsa (lub jego zamienników) oraz nabiału, które bogate są w białko, również potrzebne do utrzymania włosów w zdrowiu.