Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Kratownice tekturowe – czym są? Zalety i zastosowanie

kratownica

W Twojej firmie pakowane są do kartonów produkty podatne na uszkodzenia? A może zależy Ci, aby przesyłane przez Ciebie towary pięknie się prezentowały? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, dobrym rozwiązaniem będą umieszczane w pudłach klapowych kratownice tekturowe. Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie są ich zalety i zastosowanie? Sprawdź!

Czym są kratownice tekturowe? Jakie jest ich zastosowanie?

Kratownice tekturowe to przekładki, które pozwalają odseparować od siebie produkty w kartonie – dzięki temu nie ulegają one zniszczeniu. Najczęściej stosowane są one w przypadku pudeł, w których znajdują się naczynia, butelki, karafki czy też słoiki, minimalizują one bowiem ryzyko stłuczenia. Dobrze sprawdzają się również przy przewożeniu zniczy i bombek, a także innych delikatnych towarów. Co więcej, można je zauważyć nierzadko w pudłach z elementami elektronicznymi, krawatami czy roletami.

Zalety kratownic tekturowych

Kratownice tekturowe zwiększają bezpieczeństwo transportowanych towarów, ponieważ dzięki nim przedmioty nie ocierają się i nie obijają o siebie. Amortyzują one bowiem uderzenia oraz wibracje. Co więcej, wzmacniają one samą konstrukcję pudła. Ponadto zapewniają również optymalizację kosztów pakowania. Jest to możliwe dzięki temu, że – dysponując kratownicami – nie trzeba pakować towarów do osobnych opakowań i można lepiej wykorzystać całą przestrzeń kartonów. Warto dodać, że przekładki tekturowe pozwalają też lepiej wyeksponować przesyłane produkty, dzięki czemu lepiej się one prezentują. Przykładowo, taką funkcję nierzadko pełnią one w przypadku eleganckiej galanterii.

kratownica

Jeśli Twoi pracownicy (np. w magazynie), korzystają z kartonów w celu porządkowania stanowisk pracy, kratownice tekturowe również świetnie spełnią swoje zadanie.  Doskonale spiszą się one zwłaszcza w tych firmach, które wdrożyły u siebie strategię zarządzania, określaną mianem „Lean Management”. Jednym z jej elementów jest zasada 5S, według której istotne na każdym stanowisku pracy jest: sortowanie, systematyka, sprzątanie, standaryzacja oraz samodyscyplina. Kratownice pozwalają odpowiednio sortować różne elementy. Dodatkowo, można oznaczyć lub podpisać poszczególne przekładki, aby mjak najszybciej znaleźć daną przegrodę, co z kolei pośrednio przekłada się na wydajność firmy. Ważne jest również to, że kartony z kratownicami można wykorzystywać wielokrotnie. Jest to zatem bardzo ekologiczne rozwiązanie.

Dodajmy, że kratownice wykorzystuje się w branżach: chemicznej, spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej. Związane jest to z tym, że często są w nich wykorzystywane szklane oraz łatwo się tuczące pojemniki.

Maszyny do produkcji kratownic

Potrzebujesz własnej maszyny do produkcji kratownic? Świetnie! Urządzenia tego typu znajdziesz w sklepie Emergraf. Z ich pomocą możesz wytwarzać kratownice, które z powodzeniem umieścisz zarówno w pudełkach, jak i na samych paletach. Nie wiesz, który model będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Jeśli tak, zadzwoń pod numer 608 433 133 i opowiedz nam o swoich oczekiwaniach. Razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie!