Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

6 polecanych blogów, serwisów motoryzacyjnych

motoryzacja

Choć motoryzacja do niedawna wydawała nam się typowo męskim hobby, dzisiaj podziały te odchodzą do lamusa i także panie bardzo chętnie zdobywają wiedzę w tym temacie. Zagadnienia związane z pojazdami są nie tylko ciekawe, ale i praktyczne. Informacje publikowane na blogach czy serwisach motoryzacyjnych przydadzą się każdemu kierowcy, na co dzień, jak i w wyjątkowych sytuacjach. Sprawdź, jakie strony warto regularnie odwiedzać!

Serwisy motoryzacyjne

autokult.pl

Autokult.pl jest serwisem internetowym powiązanym z Wirtualną Polską – znanym polskim portalem wielotematycznym. Strona ta stanowi nie lada gratkę dla każdego fana poznawania nowych samochodów, ponieważ twórcy strony przeprowadzają testy najpopularniejszych marek pojazdów. Dodatkowo znaleźć można tam zróżnicowane porady związane z wyborem oraz mechaniką samochodów oraz zakładkę poświęconą autom zabytkowym. W serwisie znajduje się także szereg informacji związanych z elektromobilnością, czyli pojazdami elektrycznymi, które coraz częściej zauważyć można na naszych drogach.

motoego.pl

Serwis motoryzacyjny www.motoego.pl tworzony jest przez miłośników i znawców pojazdów. Stanowi doskonałe źródło przekrojowej wiedzy związanej z samochodami. Na stronie zawarto szereg praktycznych poradników napisanych przystępnym językiem. Artykuły poruszają zróżnicowane tematy związane z działaniem samochodów czy ich naprawą. Dodatkowo znaleźć można unikalne porady związane z wypożyczaniem pojazdów oraz kupowaniem używanych aut. Nie lada gratką dla każdego kierowcy są praktyczne informacje dotyczące przepisów prawnych dla zmotoryzowanych, związanych np. z rejestracją pojazdu.

auto-swiat.pl

Auto-swiat.pl przez jego twórców nazywany jest portalem motoryzacyjnym. To rozbudowania witryna, w której zawarto przegląd najważniejszych, najciekawszych wiadomości związanych z samochodami. Znaleźć można tam: wiele newsów i ciekawostek z branży, testy, informacje związane z pojazdami używanymi, porady dotyczące eksploatacji oraz napraw auta, a także zakładkę dla miłośników kultowych „czterech kółek”. Warto zaznaczyć, że część artykułów dostępna jest za darmo, a zapoznanie się z innymi wymaga uiszczenia opłaty.

Blogi motoryzacyjne

podrogach.pl

Blog motoryzacyjny podrogach.pl powstał, by stanowić odpowiedź na wszystkie pytania dręczące miłośników oraz użytkowników aut, jako zbiór przekrojowej wiedzy związanej z samochodami – ich modelami, funkcjonowaniem czy usterkami. Zawarte tam informacje doskonale sprawdzą się dla prywatnych użytkowników samochód, jak i pracowników oraz właścicieli firm transportowych. Adres ten stanowi idealne miejsce w sieci dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę związaną z oponami. Na blogu nie tylko szczegółowo opisano je w poradnikach, ale także przeprowadzono testy oraz umieszczono kalkulator pozwalający na samodzielne dobranie odpowiedniego ogumienia.

motosoul.pl

Nie sposób odmówić twórcy bloga motosoul.pl niesowitego klimatu oraz „duszy”, które mają publikowane przez niego wpisy. Na stronie znaleźć można mnóstwo tzw. smaczków dla każdego fana motoryzacji. Na uwagę zasługują niezwykle ciekawe, napisane lekkim piórem artykuły i felietony, które dotykają zróżnicowanych zagadnień. Dodatkowo na blogu znajdują się testy pojazdów na każdą kieszeń, relacje z ciekawych eventów branżowych, jak i wojaży twórcy bloga. Fani motoryzacji powinni także sprawdzić zawarte na stronie testy gadżetów i aplikacji niezbędnych w drodze, jak i recenzje gier, filmów oraz książek o tematyce motoryzacyjnej. Informacje tego typu rzadko można znaleźć na innych stronach powiązanych z samochodami.

staryjaponiec.blogspot.com

Staryjaponiec to blog, który koniecznie muszą odwiedzić wszyscy fani japońskiej motoryzacji. Nie lada atrakcją dla nich są nie tylko szczegółowe opisy poszczególnych modeli, ciekawostki związane z nimi, ale także mnóstwo fotografii, dzięki którym można jeszcze dokładniej zapoznać się ze specyfiką danego pojazdu. Ciekawą inicjatywą jest opisywanie przez autora bloga pojazdów wskazanych przez czytelników, chcących dowiedzieć się więcej na temat konkretnego japońskiego samochodu.