Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Gdzie najczęściej można sprawdzać wiadomości lokalne z Olesna?

wiadomości

Olesno to niewielka mieścina, która liczy niecałe 10 tys. osób. Na pewno nie można mówić w kontekście tego miasta leżącego w województwie opolskim, że jest to miejsce, o którym rozpisuje się prasa i wszystkie media. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy z pewnością chcieliby wiedzieć więcej o swoim mieście, aniżeli to, co usłyszą od innych ludzi. Gdzie tak naprawdę można czegokolwiek dowiedzieć się o Oleśnie? Aby się o tym przekonać, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Wiadomości lokalne w telewizji

Telewizja jest nadal najpotężniejszym medium, jeżeli chodzi o kreowanie ludzkich światopoglądów i opinii na dany temat. O ile młode osoby oglądają ją coraz rzadziej, to jednak starsze pokolenie jest przyzwyczajone do tego, że jest to ich jedyne “okno na świat”. Nie zawsze jest możliwość dowiedzenia się wiadomości Olesno z pierwszej ręki czy też z samego źródła, więc TVP Opole jest stacją, która dzięki swojemu zasięgowi jest w stanie dotrzeć tam, gdzie nie są w stanie dotrzeć inni. Trudno o większą lokalną stację telewizyjną, a TVP ma ogromne możliwości technologiczne i dzięki bogatemu zapleczu jest w stanie przygotować newsy, które będą mieć spory rozgłos.

Nie można zapomnieć o tym, że usłyszenie jakichkolwiek wiadomości pozytywnie wpływa na mieszkańców i sprawia, że ktoś się interesują ich sprawami. Jest to podejście trochę bardziej psychologiczne, natomiast ma ono spore znaczenie.

Lokalne newsy w radio

Podróżując po drogach nie raz słuchamy radia. Zdarza się, że decydujemy na wybór lokalnej rozgłośni, w ramówce której usłyszymy też informacje “z naszego podwórka”, czyli w tym przypadku Olesna. Radio jeszcze wiele lat temu miało większe oddziaływanie, jednak wskutek coraz większej ilości posiadanych telewizorach w domu, zeszło trochę na dalszy plan i przeważnie słuchamy jadąc autem.

Lokalne stacje radiowe mają to do siebie, że mogą w większym stopniu poświęcić uwagę poprzez skupienie się na danym problemie. Ciężko jednak sprawić, aby każdy mieszkaniec wiedział o takich wiadomościach, ponieważ nie każdy słucha radia, a z pewnością więcej osób ogląda telewizję.

Nie ma to jak Internet

Obecnie praktycznie każdy korzysta z Internetu. Nic więc dziwnego, że poszukanie lokalnych wiadomości z Olesna z tego źródła będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie można też zapomnieć o mediach społecznościowych, które w bardzo krótkim czasie są w stanie wypromować daną wiadomość. Jako, że życie wirtualne coraz częściej zlewa się z tym prawdziwym, to nic dziwnego, że to właśnie Internet jest najpotężniejszym źródłem informacji.