Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Nawilżenie twarzy zimą – o czym pamiętać

Nawilżenie twarzy zimą

Ujemne temperatury, intensywne opady oraz wiatr mogą niekorzystnie oddziaływać na cerę. Zimą należy zatem stosować kosmetyki, zapewniające skórze twarzy ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto wiedzieć, które produkty wykazują działanie nawilżające.

Cykliczna kuracja

Chcąc zadbać o odpowiedni stan swojej cery, warto kilka razy w tygodniu aplikować wysokiej jakości, nawilżające maseczki na twarz. Przy wyborze odpowiedniego produktu, należy zwrócić uwagę na zawarte w nim składniki. Dobrej jakości maska powinna zawierać olejki na bazie awokado, pestki owoców oraz wyciągi z roślin. Świetne rozwiązanie stanowi również wybór kosmetyku, zawierającego kwas hialuronowy. Na rynku dostępne są produkty, które można nakładać przed snem lub pomiędzy codziennymi obowiązkami. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby. Alternatywne rozwiązanie dla gotowych produktów stanowią domowe maseczki na twarz. Do ich przygotowania warto użyć płatków owsianych, miodu, pestek owoców, soku z cytryny oraz octu winnego. Osoby, zmagające się z suchą skórą, powinny ponadto dodać olej lub oliwę.

Nawilżenie warg

Zimą należy pamiętać nie tylko o stosowaniu preparatów regeneracyjnych do cery, ale również produktach do pielęgnacji ust. Amplitudy temperatur zimą mogą bowiem niekorzystnie oddziaływać na wargi, prowadząc do ich wyschnięcia. Chcąc nawilżyć usta, można nałożyć na nie miód lub oliwę. Pierwszy produkt zawiera cenne witaminy oraz minerały, pozwalające na zbudowanie skutecznej bariery ochronnej. Oliwa stanowi natomiast wyrób, który ogranicza ryzyko wysychania ust i schodzenia skóry z ich powierzchni. Warto pamiętać, by proste zabiegi stosować nie tylko przed zimowym spacerem, ale także po powrocie do domu. Przydatne mogą okazać się maseczki z zawartością tłustego kremu. Trzymając je przez pół godziny na ustach, można przywrócić wargom odpowiednie nawilżenie.

Zabiegi pielęgnacyjne są niezwykle ważne zimą, kiedy czynniki zewnętrze mogą przyczyniać się do wysychania cery oraz powstawiania różnorodnych podrażnień. Warto zatem pamiętać o regularnym stosowaniu produktów nawilżających. Osoby, zmagające się z nadwrażliwością na komponenty zawarte w preparatach, mogą zdecydować się na przygotowanie domowej, odżywczej kuracji, bazującej na naturalnych składnikach.