Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Blogi o marketingu cyfrowym, promowaniu w internecie

marketing

Marketing cyfrowy odgrywa obecnie ogromną rolę w kwestii dotarcia do konsumentów. Do jego najpopularniejszych rodzajów należy e-mail marketing, content marketing, czy SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych). W związku z tym, że coraz więcej biznesów przenosi się do sieci, przedsiębiorcy szukają sposobów na to, by jak najlepiej wypromować się w internecie i równocześnie zwiększyć swoje zyski. Gdzie zatem można znaleźć wartościowe treści na temat marketingu cyfrowego?

Gdzie szukać informacji o marketingu cyfrowym?

Digital marketing to pojęcie, które odnosi się do różnych strategii komunikacji, reklamy online, działań PR, komunikacji bezpośredniej i mediów społecznościowych, jest to więc niezwykle szerokie zagadnienie. Chcąc poznać dogłębnie każdy aspekt, należałoby ukończyć studia dotyczące marketingu cyfrowego, a także poświęcić mnóstwo czasu na praktyczne zapoznanie się konkretnymi działaniami, które są wykorzystywane przez specjalistów. Naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest wyspecjalizowanie się w jednej kwestii i poznanie przydatnych narzędzi oraz strategii wykorzystywanych np. w SEO. W zdobywaniu cennych informacji, bardzo pomocne mogą być blogi o marketingu cyfrowym, prowadzone przez specjalistów, którzy zdobyli uznanie w branży.

Blogi o marketingu cyfrowym, które warto znać

Blogów o tematyce powiązanej z marketingiem cyfrowym jest wiele, samo ich wymienienie mogłoby zająć trochę czasu, dlatego w poniższym zestawieniu wskażemy kilka wartościowych pozycji, które odnoszą się do różnych działań z zakresu digital marketingu.

1. Blog Bizzit

Blog Bizzit to miejsce, w którym znajdują się ciekawe artykuły związane z tematyką pozycjonowania stron, ale nie tylko. Znajdziemy tam podpowiedzi na temat tego, z jakich narzędzi Google do tworzenia strategii SEO można korzystać bezpłatnie, jakie są podstawy optymalizacji stron internetowych, czy jak pozycjonować strony internetowe. Artykuły tworzone są przez osoby doświadczone, z branży, dzięki czemu można się z nich wiele nauczyć.

2. Blog Pawła Tkaczyka

Twórcą tego bloga jest Paweł Tkaczyk, strateg marki. Z jego usług korzystają znane na całym świecie marki, takie jak SONY, czy HBO. Znajdziemy tutaj ciekawe artykuły na temat tworzenia opisów produktów, aktualnych trendów marketingowych, czy rzeczy, które wpływają na szybkość i wydajność hostingu. Jak widać poruszana tematyka jest dość szeroka, dlatego wiele osób ma szansę znaleźć tu interesujące ich treści.

3. Sprawnymarketing.pl

Sprawnymarketing.pl to blog, na którym znajdują się teksty przygotowywane przez różnych specjalistów związanych z copywritingiem, content marketingiem, e-commerce oraz innymi dziedzinami. Poza ciekawymi i użytecznymi treściami, na stronie tej można znaleźć informacje na temat wartościowych szkoleń i konferencji.

4. Blog marketingowy Szymona Słowika

Szymnon Słowik to specjalista SEO, zajmujący się przeprowadzaniem audytów, pozycjonowaniem stron, przeprowadzaniem konsultacji oraz szkoleń SEO. Na jego blogu można przeczytać wiele ciekawych wpisów na temat szeroko pojętego SEO.

5. Blog Artura Jabłońskiego

Artur Jabłoński na swoim blogu dzieli się wiedzą dotyczącą m.in. kampanii na Facebooku, content marketingu, czy Google Ads. Jak sam twierdzi, dostarcza wiedzę marketingową w pigułce, a czytając zamieszczane przez niego artykuły mamy szanse poznać świat marketingu od A do Z.