Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Czy warto kupić depilator laserowy?

depilator

Walka z niechcianym owłosieniem stała się dziś domeną nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Szukamy skutecznych sposobów na pozbycie się niepotrzebnych włosów, jednak często kończy się to comiesięczną, bolesną depilacją. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest wosk, ale zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych, a dodatkowo wymaga okresowego powtarzania. Od pewnego czasu prawdziwą furorę robią lasery, ułatwiające walkę z nadmiernym owłosieniem. Czy warto kupić ten sprzęt do domu?

Depilator laserowy

Trzeba zacząć od krótkiego przedstawienia laserów wykorzystywanych do depilacji. Zadaniem tego urządzenia nie jest jedynie eliminacja widocznych włosów, ale skuteczne poradzenie sobie z problemem, czyli zniszczenie cebulek. Proces ten zachodzi w wyniku emisji wiązki światła, która dociera do cebulek włosowych. Jest to zabieg niemal bezbolesny, a jednocześnie wyjątkowo efektywny. Prawidłowo wykonana depilacja laserowa zmniejsza częstotliwość usuwania owłosienia nawet do kilkunastu miesięcy.

Do niedawna lasery dostępne były jedynie w salonach kosmetycznych. Popularność tej metody depilacji wpłynęła na opracowanie kompaktowych urządzeń, które można zastosować w domu. Wyróżniają się prostotą obsługi oraz bezpieczeństwem. Warto jednak pamiętać, że użycie depilatora laserowego w domu powinno być poprzedzone wnikliwą lekturą instrukcji obsługi, aby uniknąć negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Na co zwrócić uwagę, kupując depilator laserowy?

Podstawową funkcjonalnością, jaka musi znaleźć się w depilatorach laserowych, jest płynne regulowanie mocy. Opcja ta umożliwia dostosowywanie trybu pracy urządzenia do indywidualnych cech organizmu, a przede wszystkim rodzaju skóry oraz owłosienia. Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest zasilanie. Z pewnością najwygodniejszym rozwiązaniem będą depilatory bezprzewodowe. Co prawda są nieco kosztowniejsze od ich klasycznych wersji, ale pożyczka pozabankowa pomoże w sfinansowaniu różnicy w cenie.

Warto decydować się na urządzenia sprawdzonych marek. To gwarancja niezawodności, trwałości, skuteczności oraz bezpieczeństwa. Dużym ułatwieniem będzie także wyświetlacz, na którym widoczne są aktualne parametry pracy depilatora.

Czy warto kupić depilator laserowy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy depilator laserowy jest dobrą inwestycją. Wszystko zależy od częstotliwości golenia, rodzaju włosów, a także cen tych zabiegów w lokalnych zakładach kosmetycznych. Z pewnością będzie to idealne urządzenie dla osób, które muszą często pozbywać się owłosienia. Wówczas ceny wizyt u kosmetyczki z pewnością przewyższą koszt zakupu depilatora.

Urządzenie ze średniej półki to wydatek rzędu tysiąca złotych. Za sprzęt najwyższej jakości trzeba zapłacić blisko 2 tysiące złotych. Pamiętajcie, że w zakupie depilatora pomoże pożyczka pozabankowa, dlatego też inwestycja nie będzie odczuwalna dla waszego budżetu domowego.