Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Pościel z bawełny, wygodna i funkcjonalna!

Pościel z bawełny

Asortyment sklepów z bielizną pościelową jest naprawdę ogromny. Dominują różnorodne wzory, kolory, pościele z nadrukami kwiatowymi, pejzażami, motywami zwierzęcymi czy bajkowymi. Jednym słowem – każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Jednak to nie jedyna trudność podczas wyboru i w tej kwestii wiele zależy od indywidualnych preferencji klienta, aranżacji wnętrza itp. Dużym wyzwaniem jest znalezienie pościeli o odpowiednim materiale.

Materiały pościelowe

Większość osób szukając pościeli chce wybrać produkt trwały, który będzie można bez problemu prać, suszyć i używać przez długi czas. Odpowiednia jakość pościeli to klucz do zadowolenia. Do tego ważne są indywidualne cechy materiału, które wpływają na jakość snu. Niektóre z nich są bowiem miękkie, przyjemne w dotyku, ciepłe, jak np. pościel bawełniana lub pościel frotte, inne natomiast wręcz przeciwnie – dość chłodne, jak pościel z kory. To, jaki wariant wybrać zależy od preferencji danej osoby, ale także dodatkowych czynników, jak np. pora roku czy temperatura w mieszkaniu. Wiele osób decyduje się na korzystanie z kompletów wykonanych z kory lub satyny latem, gdy jest gorąco, a zimą preferują warianty flanelowe czy bawełniane. Jednak np. bawełna jest dość charakterystycznym i specyficznym materiałem. Ze względu na fakt, że wykonana jest z naturalnych materiałów zapewnia idealne warunki o każdej porze roku.

Na czym polega wyjątkowość bawełny?

Bawełna jest materiałem cenionym w branży tekstylnej od bardzo dawna. Wykorzystywana jest nie tylko do produkcji pościeli czy ręczników, ale również ubrań. Wśród niewątpliwych zalet wymienić można fakt, że jest to materiał naturalny, zatem zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, zapobiegając nadmiernemu poceniu oraz wchłania wilgoć.

Atutem, który jest istotny w kontekście bielizny pościelowej jest fakt, że można ją prać w wyższej temperaturze, bez ryzyka, że ulegnie uszkodzeniu. Jest to szczególnie ważne, przede wszystkim dla alergików. Podczas snu wytwarzają się wręcz idealne warunki do rozwoju roztoczy, jest ciepło, trochę wilgotno, a to optymalne środowisko do ich namnażania. Problem ten można jednak wyeliminować decydując się na pościel bawełnianą, którą prać można w temperaturze 60 stopni (w takiej giną roztocza). Alergicy powinni pamiętać, aby pościel zmieniać i prać regularnie i często, co również przemawia za zakupem pościeli bawełnianej, która nawet po wielokrotnym praniu nie straci swojego estetycznego wyglądu.