Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jak dobrać kolczyki, żeby wyglądać zjawiskowo?

złote kolczyki

Złote kolczyki uwielbia każda kobieta. Co zrobić, żeby wyglądać w nich świetnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci jak dobrać odpowiednie kolczyki.

Typy urody

Nie da się ukryć, że złote kolczyki będą idealnie współgrały z ciepłymi typami urody. Niemiej jednak klasyczne złote kolczyki bez żadnych dodatków, sprawdzą się zarówno u kobiet o jasnej, jak i ciemnej karnacji.

Nie mieszaj złota ze srebrem

Jeśli decydujesz się na złote kolczyki, warto zwrócić uwagę na to, żeby pasowały one do reszty biżuterii. Warto pamiętać, że złoto źle wygląda ze srebrem. Dlatego dbając o każdy detal Twojego wyglądu, dobierz do nich złote elementy pozostałej biżuterii.

Kształt twarzy

Biżuteria do kształtów twarzy powinna być wybierana na zasadzie kontrastów. W rzeczywistości oznacza to, że kobiety o okrągłej twarzy będą wyglądać zjawiskowo w długich, pionowych kolczykach. Dobrym wyborem w tym przypadku będą wszelkiego rodzaju geometryczne, kanciaste figury. Natomiast w przypadku kwadratowej twarzy powinnaś unikać kolczyków prostokątnych, kwadratowych oraz z ostrymi krawędziami. Okrągła biżuteria załagodzi rysy twarzy i doda Ci uroku.

Fryzura

Przy doborze odpowiednich kolczyków musimy zwrócić uwagę na fryzurę. Dobierając długie kolczyki, warto zadbać o to, aby było one dobrze widoczne. To znaczy, że kobiety, które mają długie włosy i chcą ubrać dłuższe kolczyki, muszą pomyśleć o jakimś upięciu, które wraz z fryzurą będą stanowić spójną całość.

Kreacja

Kolczyki powinny być również dobrane do kreacji. Jeśli decydujesz się na kreacje o stonowanych kolorach, możesz postawić na odważną biżuterię. Jeśli jednak wybierzesz kreację błyszczące, z cekinami, pamiętaj o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Oznacza to, że do takich sukienek warto wybrać klasyczną, delikatną biżuterię.

W przypadku klasycznych czarnych sukienek lepiej postawić na klasykę. Mogą być wiszące, długie kolczyki, ale o delikatnych brylantowych lub cyrkonowych akcentach. Złote kolczyki z rzucającymi się w oczy dodatkami, kamieniami szlachetnymi, perłami, z większymi brylantami, warto zostawić na okazję, na którą ubierzesz się w gorset.

Dekolt

Wbrew pozorom przy wyborze odpowiedniej biżuterii, dekolt również ma znaczenie. O ile w przypadku golfów pasować będą zarówno krótkie, jak i długie kolczyki, to w przypadku większych dekoltów, idealne będą długie modele. Perfekcyjnie odwrócą wzrok od głębokich dekoltów, dzięki czemu nie będziesz wyglądać zbyt wyzywająco. Jeśli dekolt jest bogato wykończony, warto zrezygnować z kolczyków bogatych w dodatki.