Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Tatuaż na żebrach

tatuaż na żebrach

Tatuaże na żebrach to jeden z kolejnych miejsc na pierwszą lub kolejną dziarę. Tego typu projekty są wybierane zarówno przez młodszych, jak i starszych zwolenników tatuaży. Każdy tatuaż zaczyna się od wyboru projektu, który chcemy mieć na swoim ciele. Aby znaleźć inspirację i wybrać coś, co ci się podoba, możesz skorzystać z popularnych portali społecznościowych lub z platformy do rezerwacji tatuażu online INKsearch.co. Gdziekolwiek będziesz szukać, jesteśmy pewni, że znajdziesz mnóstwo propozycji i pomysłów na tatuaż na żebrach. 

Popularne wzory tatuaży na żebrach dla kobiet 

Najczęściej wybieranymi motywami na tatuaż na żebrach wśród kobiet są rośliny. Pąki kwiatów, liście i łodygi są nanoszone na żebra, często tylko w kolorze czarnym, jednakże i kolorowe tatuaże są wybierane przez miłośniczki tatuażu. Równie popularnym wzorem są także motyle, węże, oraz napisy uwieczniające cytaty, fragmenty wierszy, czy ważne dla nas sentencje życiowe. 

Popularne wzory tatuaży na żebrach dla mężczyzn

Mężczyźni w większości wybierają tatuaże ze zwierzętami. Popularnymi propozycjami są w szczególności twarze zwierząt: wilka, tygrysa, jelenia, niedźwiedzia i innych, wykonane w różnych stylach, często w czarno-szarej odsłonie.

Inne popularne tatuaże na żebrach to wizerunki skrzydlatych stworzeń, aniołów i demonów. 

Tatuaż na żebrach – mały czy duży?

Choć w większości, tatuaż na żebrach kojarzy się z delikatną i małą dziarką, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym miejscu stworzyć i duży projekt rozszerzający się na nasz cały bok. Oczywiście, taki tatuaż będzie bardziej wymagający, i tym samym czasochłonnym. Jednakże, warto mieć na uwadze, że pomysłów na tatuaż na żebrach jest nieskończenie wiele! 

Czy tatuaż na żebrach musi mieć znaczenie?

Znaczenie tatuażu dla wielu osób może być niesamowicie ważne, jednakże nie zawsze należy się do niego bardzo przywiązywać. To od ciebie zależy, czy postawisz na coś symbolicznego, czy zdecydujesz się na wzór, który po prostu ci się bardzo podoba i chcesz go mieć na swojej skórze. Obie decyzje są jak najbardziej poprawne. 

W co się ubrać na sesję tatuażu?

Pamiętaj, że wybierając się na sesję tatuażu, musisz mieć na uwadze, jakie miejsce na ciele będzie tatuowane. Na tej podstawie wybierz strój, który będzie wygodny dla ciebie i tatuatora. Pamiętaj też, że tatuażysta to profesjonalista.

Czy tatuaż na żebrach boli? 

Niestety, tatuaż na żebrach należy do grupy tych bardziej bolesnych dziarek. Oczywiście, miej świadomość, że każdy z nas ma inny próg bólu i inaczej go odczuwa. Faktem jest jednak to, że skóra w okolicach żeber jest delikatniejsza i cieńsza, co powoduje odczuwanie większego bólu podczas tatuowania. Jeśli jednak wizja bólu jest paraliżująca i uniemożliwia ci wykonanie twojego wymarzonego tatuażu, zapytaj swojego tatuatora o znieczulenie. Pamiętaj jednak, aby nie znieczulać się na własną rękę. Wszelkie maści, czy inne medykamenty, oddziałują na stan naszej skóry, co wpływa także i na proces tatuowania. A chyba chcesz, aby tatuaż był wykonany bez żadnych przeszkód?

Ile kosztuje tatuaż na żebrach?

Na pytanie “ile kosztuje tatuaż” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielkości i umiejscowienia dziarki, ale także i doświadczenia artysty i stylu, w którym tatuuje. Tatuaże na żebrach są w zwyczaju droższe, niż te na rękach lub na nogach. Mniejsze tatuaże, sięgające do kilku centymetrów, mogą kosztować od 300 zł. Zapewne spotkasz i niższe ceny, np. od praktykantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tatuażem.