Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Materace termoelastyczne

materac

Taki typ materaca jest wykonany z pianki poliuretanowej, która pod wpływem temperatury ciała oraz nacisku, dopasowuje się idealnie do jego kształtu. Pianka jest odporna na odkształcenia, co sprawia, że materac nie zapada się z czasem i może Ci posłużyć na wiele lat. Materace z pianki termoelastycznej podpierają każdą partię ciała, a przede wszystkim każdy odcinek kręgosłupa z nałożeniem odpowiedniego nacisku. Dzięki temu zapobiega pogłębianiu się wad postawy, regeneruje i odpręża mięśnie oraz zapobiega napięciom mięśni, sztywności karku czy bólom pleców.

Zalety materacy termoelastycznych:

Materace termoelastyczne zapewniają najlepszą regeneracje kręgosłupa – ten typ naprawdę dobrze podpiera kręgosłup na każdym jego odcinku. Dlatego też jest on idealny dla osób, które mają wady postawy, schorzenia czy bóle kręgosłupa, a także dla osób starszych, u których kręgosłup wymaga silniejszej regeneracji i lepszego wsparcia. Kolejnym z plusów jest poprawa krążenia – materac z pianki termoelastycznej nie tylko reaguje na ciepło ciała i dopasowuje się dzięki temu do jego kształtu, ale również utrzymuje jego stałą temperaturę. Materace z pianki termoelastycznej  potrafią więc trzymać ciepło przez całą noc w długie zimowe noce. Długa żywotność jest również ich cechą charakterystyczną – pianka termoelastyczna to pianka o bardzo wysokiej jakości, dzięki temu można mieć pewność, że materac posłuży nam bardzo długo. Materace z pianki termoelastycznej mają bardzo dobrą higienę, dzieje się tak za sprawą bardzo dobrej wentylacji, a dobrej jakości materace z pianki termoelastycznej – takie jak w materace Bielsko-Biała i materacach Zielona góra mają dodatkowo zdejmowane pokrowce, co ułatwia utrzymanie prawidłowej czystości.

Do wad materacy termoelastycznych należy utrzymywanie wysokiej temperatury, dla osób które często pocą się w nocy lub są zalewane falami ciepła spanie na takim materacu może powodować problem. Materac utrzymuje wtedy ciepło ciała. Koszty materacy tego typu mogą być wysokie, ponieważ materace termoelastyczne są materacami najwyższej jakości, zazwyczaj nie należą też do najtańszych. Wytrzymałość przy wysokiej wadze może stanowić problem – u osób z bardzo wysoką wagą czy par o wysokiej wadze, sam materac termoelastyczny może być za mało wytrzymały. Lepiej sprawdzi się wtedy materac z pianki termoelastycznej z dodatkiem sprężyn, które wzmocnią jego trwałość. Taki materac hybrydowy ma dłuższą żywotność przy wysokiej wadze, niż materace z pianki termoelastycznej.

Kto powinien wybrać materac termoelastyczny?

Wszyscy marzących o komfortowych śnie powinni przynajmniej rozważyć ten typ materaca, pianka termoelastyczna pozwala na idealne odprężenie mięśni i utrzymanie odpowiedniej pozycji kręgosłupa podczas snu. Dlatego to najlepszy typ materaca dla wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowy i komfortowy wypoczynek. Materace termoelastyczne są również dobrym rozwiązaniem dla sportowców – albo osób, które po prostu często trenują – pianka bardzo dobrze regeneruje mięśnie i dba o utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas snu. Jest to również wyśmienity wybór dla osób z problemami z krążeniem –  pianka równomiernie uciska ciało podczas wypoczynku i zapobiega punktowym naciskom, które mogą sprzyjać drętwieniu czy zastojom limfy w organizmie. Dzięki temu materac z pianki termoelastycznej dba o prawidłowe krążenie w trakcie snu. Pasują też dla osób starszych – ponieważ materac z pianki termoelastycznej zapewnia prawidłowe krążenie podczas snu, a do tego szybciej regeneruje mięśnie niż inne typy materacy, jest polecany zwłaszcza seniorom.  Ten typ może być uznany jako idealny dla par – materac z pianki termoelastycznej, zwłaszcza gdy ma dodatek sprężyn w warstwie bazowej, jest idealny dla par. Ponieważ materace termoelastyczne podpierają idealnie kręgosłup, pozwalają na komfortowy sen, niezależnie do tego, w jakich pozycjach śpią partnerzy.

Dzieciom polecane są za to średniotwarde materace termoelastyczne. Zbyt miękki materac termoelastyczny nie będzie podpierał odpowiednio kręgosłupa, a twarde materace z pianki termoelastycznej mogą wywoływać niechciane uciski i drętwienie rączek lub nóżek.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem z materacami https://centrummateracy.com/