Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Płaszcz — co należy wziąć pod uwagę przy wyborze?

płaszcz

Pragniesz kupić zimowy płaszcz, który będzie się dobrze prezentował i posłuży Ci przez długie lata? Wybór tego elementu garderoby nie należy do najłatwiejszych zadań. Należy bowiem zwrócić na szereg czynników, które mają wpływ zarówno na jakość, jak i estetykę. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając płaszcz? Przekonaj się!

Fason i długość

Nie możesz przejść obojętnie obok fasonu płaszcza. W zależności od własnych preferencji możesz postawić na model bardziej przylegający do ciała, lub nieco luźniejszy. Do wyboru masz także płaszcze dwurzędowe i jednorzędowe, a także długi płaszcz damski i krótki.

Ramiona płaszcza powinny kończyć się tam, gdzie kończą się Twoje ramiona — zwróć na to uwagę podczas przymierzania. Rękaw z kolei powinien odsłaniać całą dłoń, gdy podniesiesz rękę przed siebie. Oczywiście komfort i wygoda to także istotne czynniki — postaw na model, który Ci odpowiada również i pod tym względem.

Jakość i styl — niech płaszcz posłuży Ci przez lata

Jakość to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na żywotność tego elementu garderoby, jak i podatność na wszelkie zniszczenia, czy też utrzymywanie się koloru. Z jakiego materiału warto wybrać płaszcz? Świetnym wyborem jest klasyczna, gruba tkanina wełniana. Ochroni Cię nawet przed wyjątkowymi mrozami i zimnem. Prezentuje się oprócz tego elegancko i szlachetnie, jest ponadczasowa.

Alternatywą dla wełny jest flausz. To właśnie z tego materiału powstaje spora część płaszczy. Flausz jest miękką, poliestrową tkaniną z okrywą włókienną. Kolejną propozycją jest flausz Verona, posiadający niewielki dodatek wełny. W składzie w tym przypadku przeważają jednak włókna sztuczne z domieszką wiskozy. Verona posiada charakterystyczny, ciekawy splot, nie gniecie się i jest miękka.

Nie zapomnij dobrać także odpowiedniego stylu płaszcza. Najpopularniejsze modele to te w kolorach jesiennych, czyli beżowe i brązowe. Nie brakuje jednak modeli z różnymi wzorami — wybór jest szeroki.

Jeśli interesujesz się modą, koniecznie odwiedź tę stronę: Bialcon.pl. Znajdziesz tu wiele inspiracji i ciekawych elementów garderoby.