Na Twojej twarzy pojawiły się widoczne oznaki starzenia? Jest to efekt osłabienia kolagenu w skórze, który postępuje wraz z wiekiem. Na szczęście włókna kolagenowe można wzmocnić i jednocześnie pobudzić skórę do ich zwiększonej produkcji. Takie działanie ma mezoterapia kolagenowa, czyli zabieg medycyny estetycznej, polegający na nasyceniu skóry czystym kolagenem. Na czym to polega? Jakie daje efekty?
Kolagen – jaką funkcję pełni w skórze?
Kolagen to białko strukturalne, będące głównym składnikiem tkanki łącznej, jednej z podstawowych tkanek występujących w organizmie człowieka. Stanowi około 1/3 wszystkich białek w naszym organizmie i jest niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania. Podstawową funkcją kolagenu jest zdolność do tworzenia tkanek i narządów.
Włókna kolagenowe znajdujące się w skórze to struktury zbudowane z kolagenu o bardzo wysokiej odporności na rozciąganie. Tworzą rodzaj rusztowania, dzięki któremu możliwe jest właściwe napięcie i jędrność skóry. Dlatego kolagen zasługuje na miano „nośnika młodości”. Zabiegi medycyny estetycznej, bazujące na preparatach kolagenowych, należą do najbardziej naturalnych i wyjątkowo skutecznych kuracji odmładzających. Przykładem takiego zabiegu jest mezoterapia kolagenowa Nithya.
Na czym polega mezoterapia kolagenowa?
To, co wyróżnia mezoterapię igłową kolagenem Nithya spośród innych zabiegów iniekcyjnych to zastosowanie preparatu na bazie czystego kolagenu typu I nowej generacji, który uzupełnia ubytki w skórze związane z upływem czasu oraz stymuluje komórki do produkcji własnych składników strukturalnych. Z jednej strony już sama iniekcja pobudza fibroblasty do wzmożonej syntezy kolagenu i elastyny. Z drugiej strony do skóry wprowadza się sporą dawkę kolagenu, dzięki czemu pierwsze efekty mezoterapii kolagenowej widoczne są niemal od razu po zabiegu.
Mezoterapia kolagenowa przebiega jak klasyczna mezoterapia igłowa. Zabieg trwa od dziesięciu minut do pół godziny i wykonywany jest po znieczuleniu miejscowym żelem anestetycznym. Lekarz wprowadza niewielką dawkę kolagenu w kilku punktach na twarzy. Nakłuwane miejsca są następnie delikatnie masowane, aby właściwie rozprowadzić preparat w skórze. Po wykonaniu mezoterapii igłowej kolagenem lekarz ocenia stan skóry i zleca ewentualne powtórzenie kuracji 2–3 razy.
Efekty zabiegu kolagenem na twarz
Dzięki dostarczeniu do skóry odpowiedniej ilości budulca zabieg mezoterapii kolagenowej wiąże się z wyraźnym zagęszczeniem i wzmocnieniem skóry. Zmarszczki wypełniają się i przestają być widoczne. Dostarczenie skórze czystego kolagenu daje również efekt głębokiego nawilżenia i rozjaśnienia twarzy.
Dla uzyskania optymalnych efektów mezoterapię kolagenową wykonuje się w serii kilku zabiegów. Na pełne rezultaty terapii trzeba poczekać kilka tygodni, ponieważ część efektów zależy od naturalnych procesów regeneracyjnych zainicjowanych w skórze. Według opinii specjalistów i samych pacjentów efekty mezoterapii kolagenowej Nithya utrzymują się nawet do 12 miesięcy.
Zastosowanie kolagenu na twarz działa nie tylko odmładzająco. Dzięki silnym właściwościom regeneracyjnym zabieg ten wykorzystywany jest również w leczeniu blizn, rozstępów i zmian potrądzikowych. Mezoterapia kolagenowa Nithya przynosi także rewelacyjne efekty w ujędrnianiu skóry na pośladkach, udach, brzuchu czy ramionach.
Po więcej informacji na temat mezoterapii oraz innych zabiegów medycyny estetycznej zapraszamy do kontaktu z Kliniką Miracki w Warszawie.
Podobne artykuły
Guerlain Mon: Przewodnik po luksusowych perfumach i kosmetykach
Modelowanie sylwetki w klinice urody: omówienie 2 nowoczesnych zabiegów
Pielęgnacja cery dojrzałej na lato – jak wybrać kosmetyki przeciwzmarszczkowe na upały?