Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Musisz to mieć – uniwersalne stroje na każdą okazję

ubrania uniwersalne

W czasach, kiedy nie wszyscy nadążają za modą, wydawanie fortuny na ubrania, które mają spodobać się innym, powodować może żal i frustrację. Dodatkowo, wiele modowych hitów nie pasuje do okazji bardziej formalnych oraz do noszenia w pracy. Rozwiązaniem może stać się wybieranie bardziej uniwersalnych kreacji, elementów pasujących do wielu stylizacji, okazji, a także wywołujących wrażenie szyku oraz elegancji niezależnie od panujących trendów. Posiadanie kilku zestawów ubrań odpowiadających naszym potrzebom w każdym sezonie to prawdziwy komfort i gwarancja wyższej jakości w naszym życiu modowym. Jaki powinien być uniwersalny ubiór, jak go rozpoznać, skompletować i nosić? Oto kilka praktycznych porad.

Jakie ubrania są uniwersalne?

Mianem uniwersalnych można określić kreacje, które pozostają w modzie niezależnie od sezonu oraz sprawdzają się podczas wielu różnych okazji. Często są to stroje eleganckie, formalne, a jednocześnie wygodne i dające się połączyć z bardziej swobodnymi dodatkami. Charakterystyczna dla uniwersalnych ubrań jest kolorystyka – najczęściej do różnorodnych stylizacji dopasowuje się elementy utrzymane w bieli oraz czerni, a także odcieniach beżu, granatu i stonowanego błękitu. Popularne wśród strojów uniwersalnych są klasyczne elementy bazowe, takie, jak jednokolorowe bluzki, koszule, golfy, spódnice oraz obcisłe spodnie. Wśród ubrań wyjściowych dominuje trencz oraz płaszcze. Spośród obuwia, modele pasujące do każdej stylizacji to np. baleriny, kozaki, półbuty oraz szpilki i buty na średniej wielkości obcasie. Spośród dodatków, najbardziej uniwersalny charakter mają małe torebki o skromnej formie i jednolitej kolorystyce. Urodę podkreśli także klasyczna, złota lub srebrna biżuteria, jednokolorowa apaszka oraz stonowany, elegancki makijaż. W takim stroju wybrać możemy się do pracy, na półoficjalne spotkanie, zakupy lub spacer. Łącząc uniwersalne elementy z bardziej charakterystycznymi dodatkami wydobędziemy z nich zupełnie inny rodzaj uroku, dzięki czemu wciąż z łatwością wyrazimy swój styl oraz osobowość.

Gdzie je kupić?

Ubrania na każdą okazję stają się coraz bardziej popularne, podbijając półki wielu sklepów znanych i bardziej niszowych marek. Poszukując miejsca, w którym wyposażymy swoją garderobę, powinniśmy kierować się kategoriami takimi jak wysoka jakość produktów, ich dopasowanie do naszych upodobań oraz cena. Ze względu na oszczędność, warto skierować się do sklepów internetowych, gdzie czeka na nas wiele promocji oraz zniżek, szczególnie teraz, gdy ze względu na złagodzenie obostrzeń epidemicznych coraz bardziej zwiększa się popularność sklepów stacjonarnych. Chcąc oszczędzić jeszcze więcej pieniędzy powinniśmy zaopatrzyć się w dostępne w sieci kody rabatowe, niekiedy znacznie obniżające cenę. Ryłko kod rabatowy stanowi nieocenioną pomoc przy zakupie uniwersalnego obuwia, podczas gdy w sieci Bershka kod rabatowy pozwoli nam na wybranie spośród szerokiej gamy eleganckich ubrań.