Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Przejściowa kurtka dla mężczyzny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

kurtka przejściowa męska

Przednówek wiosny, a także okres jesienny to czas, gdy ciepłe kurtki nie są już lub jeszcze nam potrzebne, a na bluzę jest za zimno. Wtedy stajemy przed poważnym dylematem – czy lepiej jest zmarznąć, czy też się przegrzać. Na szczęście w tym przypadku możemy także zdecydować się na przejściową kurtkę. Czym jest i jak ją wybrać? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Kurtka przejściowa męska – czym się charakteryzuje?

Jak sama nazwa wskazuje, kurtka przejściowa przeznaczona jest na okres przejściowy, między zimą a wiosną lub między latem a jesienią. Jej cechy to przede wszystkim ochrona przed wiatrem i deszczem, jednak nie przed mrozem. Są to kurtki cieńsze i lżejsze od tych zimowych, ale nadal stanowią one odzież wierzchnią, z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Taką tkaniną jest np. ortalion, czy też skóra naturalna, ekologiczna oraz nieco grubszy poliester. Kurtkę przejściową należy mieć zawsze w szafie, niezależnie od pory roku, ponieważ nawet w zimie zdarzają się cieplejsze dni. Podobnie jest w lecie – występują anomalia pogodowe, szczególnie w górach, czy też nad morzem. Dlatego kurtka przejściowa powinna stać się Twoją podstawą podczas wycieczek. 

Kurtki wiosenne, a ich cechy

Przejściowa odzież wierzchnia dzieli się zatem na kurtki wiosenne i te, zaprojektowane na sezon jesienny. To, co je od siebie różni to przede wszystkim ich krój i kolor. Męskie kurtki wiosenne są produkowane z cieńszych, ale i jaśniejszych materiałów. Na wiosnę zawsze wolimy ubrać się nieco jaśniej, weselej, nie mogąc się doczekać lata. Stąd też kurtki wiosenne przybierają barwy pasteli, bieli, beżu, jasnych brązów itd. Tego typu odzież mogą stanowić również wcześniej wspomniane kurtki skórzane. Są one klasyczne, pasują do wielu stylizacji i dają poczucie komfortu. Jeśli jednak chcemy wybrać elegancką kurtkę wiosenną, warto postawić na męski trencz z paskiem, także w jasnych kolorach. Doskonale będą się komponować na białej koszuli, ale również na jasnym T-shircie. Dobrym rozwiązaniem na wiosnę będzie jasna kurtka przeciwdeszczowa, którą zawsze warto mieć przy sobie, np. w samochodzie.

Kurtki jesienne męskie – co warto o nich wiedzieć?

Kurtki jesienne są produkowane z nieco grubszych materiałów niż te wiosenne. Posiadają najczęściej podszewkę i kaptur, by jak najbardziej ochronić się przed deszczem i wiatrem. Męskie kurtki jesienne przybierają mocniejsze, ciemniejsze barwy, nie tylko ze względu na panujący na jesień styl, ale także po to, by były one praktyczniejsze. Jak wiemy, jesienią znacznie łatwiej jest zachlapać, np. błotem podczas spacerów, czy też niechcący dotykając zabrudzonego auta. Jesienią stawiamy zazwyczaj na wygodę, jednak i tutaj bluza z kapturem z pewnością nie zastąpi nam dobrej kurtki przeciwdeszczowej. Do klasycznych stylizacji należy zaopatrzyć się w jesienny płaszcz.

Jak widać, kurtka przejściowa męska to podstawa w każdej męskiej garderobie. Warto mieć dwie wersje – na jesień i na wiosnę, by móc w pełni z nich korzystać.