Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Najlepsze szkoły jogi w Polsce – lista

joga

Joga to praktyka nie tylko dla duszy, ale i ciała. Pozwala głęboko zrelaksować się, ukoić nerwy oraz poprawić stan zdrowia fizycznego. Rosnące zainteresowanie taką formą aktywności sprawia, że w Polsce znaleźć można coraz więcej szkół jogi, w których można nauczyć się tej sztuki. Jakie warto odwiedzić?

Jaką szkołę jogi wybrać?

Na początku warto zaznaczyć, że wybór miejsca praktyki nie jest prosty. Gdzie znaleźć miejsca, w których obywają się zajęcia? Poszukiwania warto zacząć w sieci. Na blogach związanych z tematyką jogi, np. https://joga.info.pl/kategoria/szkoly-jogi, znaleźć można listy szkół, w których prowadzona jest praktyka. Warto udać się do kilku placówek w danym mieście, by znaleźć najlepszą dla siebie. Trzeba także podkreślić, że w wielu przypadkach konieczne jest pójście na pewne ustępstwa i pamiętanie, że prawdopodobnie nie istnieje szkoła jogi idealna. Bardzo ważne jest jednak zwrócenie uwagi na to, aby:

  • nauczyciel był pewien swojego sposobu nauczania oraz sam praktykował jogę,
  • szkoła nie prowadziła zajęć w aurze tajemniczości z wyszukanymi rytuałami,
  • miejsce funkcjonowało od dłuższego czasu, choć nie jest to warunek konieczny,
  • instruktorzy dawali przestrzeń na własną praktykę.

Jakie są uznane szkoły jogi w Polsce?

Warto podkreślić, że wybrane przez nas szkoły jogi stanowią subiektywne zestawienie placówek prowadzących działalność w tym zakresie. W całej Polsce znaleźć można wiele innych, równie dobrych miejsc, które będą spełniać opisane przez nas wyżej kryteria i zatrudniać doświadczonych instruktorów.

Adi Shakti Warszawa

Właścicielką studia ADI SHAKTI Harmony Health Prosperity zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie jest Barbara Baczkura. W szkole można wziąć udział w zajęciach i warsztatach Kunalini Yogi. Dodatkowo prowadzone są zajęcia indywidualne polegające na praktyce. W studiu istnieje możliwość skorzystania z medytacji oraz uzdrawiania. Ponadto prowadzone są kursy nauczycielskie, dla osób, które jeszcze bardziej chcą zagłębić tajniki jogi.

Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej w Gliwicach

Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej w Gliwicach oferuje codzienne zajęcia jogi, które obywają się przeróżnych godzinach, tak aby każdy mógł dopasować je do swojego rytmu dnia. Oprócz klasycznej praktyki w studiu obywają się medytacje oraz bloki ćwiczeń na zdrowy kręgosłup. W szkole pracują 3 certyfikowane nauczycielki, posiadające wiedzę dotyczącą różnych rodzajów jogi, by pozwolić uczestnikom zajęć w pełni wykorzystać korzyści płynące z niej.

Pracownia Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów w Krakowie

Założyciel Pracowni Jogi, Maciej, to ceniony autor wartościowych publikacji na temat jogi. W swojej szkole naucza asan w podejściu Vinyasa Krama, w którym szczególny nacisk kładzie się na synchronizację ruchu oraz oddechu, a także przemyślane budowanie sekwencji. Zajęcia prowadzone są w Nowej Hucie oraz w centrum Krakowa. W tej szkole jogi organizowane są także warsztaty weekendowe, wyjazdy oraz indywidualne konsultacje. Cykliczne odbywają się wykłady pozwalające zdobyć teoretyczną wiedzę na temat jogi oraz ajurwedy.

Studio Namaste Yoga w Poznaniu

W Studio Namaste Yoga skorzystać z można z różnego typu zajęć jogi – bardziej dynamicznych, jak i spokojnych, tak aby każdy mógł znaleźć zajęcia dopasowane do siebie. Ciekawym rozwiązaniem jest zaaranżowanie w tym miejscu także studia masażu, w którym skorzystać można z zabiegów relaksacyjnych oraz odprężających. Pracownicy studia dużą wagę przykładają do promowania na organizowanych przez siebie licznych warsztatach i eventach kultury praktykowania jogi, jak i zdrowego trybu życia.

Akademia Ruchu we Wrocławiu

Akademia Ruchu we Wrocławiu to miejsce, które tworzą pasjonaci i miłośnicy różnych rodzajów jogi. Zajęcia prowadzone są w małych, kameralnych grupach, tak aby każdy z ćwiczących mógł odprężyć się i skorzystać jak w jak największym stopniu z praktyki. Ciekawą formą ćwiczeń jest aerial joga, w której asany wykonuje się na szarfach zawieszonych nad ziemią.