Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Namiot w plenerze, czyli ciekawy pomysł na oryginalną imprezę okolicznościową

przyjęcie w namiocie

Imprezy okolicznościowe, takie, jak wesela, poprawiny, komunie czy chrzciny niekoniecznie muszą odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach. Oryginalnym rozwiązaniem jest organizowanie ich na świeżym powietrzu. Takie przedsięwzięcia wiążą się jednak z potrzebą zapewnienia odpowiedniego zadaszenia tak, aby przyjęcia mogły odbyć się bez przeszkód niezależnie od warunków atmosferycznych. Sprawdź, dlaczego namiot plenerowy to ciekawy pomysł na nietypową imprezę okolicznościową.

Nie tylko w amerykańskich filmach

Wielu osobom imprezy okolicznościowe w plenerze kojarzą się w pierwszej kolejności ze ślubami i weselami w amerykańskich produkcjach kinowych czy telewizyjnych. Coraz częściej jednak podobne przedsięwzięcia są organizowane także w Polsce, choć nadal uchodzą one za pomysły dość oryginalne. Wesela, poprawiny, chrzciny, komunie, urodziny, a nawet imprezy firmowe na świeżym powietrzu mają niewątpliwie swój niepowtarzalny klimat i pozwalają na zabawę bardziej swobodną niż w pomieszczeniach zamkniętych.

Organizacja imprez okolicznościowych w plenerze wymaga jednak wzięcia pod uwagę panujących podczas nich warunków atmosferycznych, które w dodatku bywają zmienne. Na nie żadna z osób uczestniczących w przyjęciach nie ma wpływu. O to, by aura nie stanęła na przeszkodzie można zadbać poprzez zapewnienie odpowiedniego zadaszenia. Takie właśnie stanowi specjalny namiot plenerowy,  który chroni nie tylko przed ewentualnymi opadami, ale również choćby przed słońcem czy wiatrem. W zależności od potrzeb może on być klimatyzowany, a nawet ogrzewany, co pozwala na organizację przyjęcia nie tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest co najmniej ciepło.

Marzy Ci się oryginalna impreza okolicznościowa na świeżym powietrzu, a nie chcesz, by zepsuła ją pogoda? Dobrym pomysłem może być zorganizowanie jej w miejscu, w którym jest dostępny namiot plenerowy. Na szczęście coraz więcej hoteli, innych obiektów noclegowych czy domów weselnych posiada takie zadaszenie.

Wesele w plenerze

Najbardziej huczna z reguły impreza może mieć wyjątkowy charakter i efektowną oprawę, jeśli odbywa się na otwartej przestrzeni, pod namiotem plenerowym. Wesele w bliskim otoczeniu przyrody i możliwość biesiadowania podczas zachodu słońca czy w blasku księżyca to wszystko zapewnia. Wpływ na to mają także m.in. dekoracja i wystrój. Namiot plenerowy i stoły można ozdobić właściwie tak, jak robi się to w sali weselnej, a nawet lepiej, bo nie trzeba zwracać uwagi na określoną stylistykę wnętrza. Da się również stworzyć pod nim podobne warunki do zabawy, czyli zamontować oświetlenie, odpowiednio duży parkiet czy podest dla orkiestry lub didżeja. Dodatkowo istotne są dużo lepsze niż w przypadku wesela w budynku wentylacja i dopływ świeżego powietrza, co przy dużej liczbie gości znacząco zwiększa komfort zabawy i ogranicza problemy z odpowiednią klimatyzacją, jakie czasami występują w lokalu.

Przyjęcie weselne pod namiotem plenerowym to także dużo więcej przestrzeni oraz możliwości aranżacyjnych i organizacyjnych. Ograniczenia kształtów i wymiarów sali weselnej to częsty problem organizacyjny przy tego typu imprezach, zwłaszcza tych większych. Nieraz bardzo trudno jest odpowiednio ustawić stoły i krzesła, tak, aby nie zabrakło miejsca na przejścia czy odpowiednio duży parkiet. Wesele pod namiotem plenerowym znacząco zmniejsza ten problem. Łatwiej też wygospodarować w takiej sytuacji miejsce na strefę relaksu czy kącik dla dzieci. Najważniejsze jednak pozostają niesamowity klimat i niezapomniane wrażenia – tłumaczy przedstawiciel Hotelu Solec, oferującego m.in. organizację imprez okolicznościowych pod namiotem plenerowym.

Urodziny na świeżym powietrzu

Wesele to nie jedyne przyjęcie, jakie można zorganizować w plenerze. Oryginalnym pomysłem jest także impreza urodzinowa na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy jest to osiemnastka czy pięćdziesiątka, namiot plenerowy sprawdza się doskonale również przy takiej okazji. Zapewnia sprawne przeprowadzenie imprezy w malowniczej scenerii bez względu na pogodę i umożliwia przy tym różnorodne formy zabawy. Jeśli chcesz, możesz uatrakcyjnić przyjęcie ciekawymi grami sportowymi lub integracyjnymi na świeżym powietrzu czy pokazem fajerwerków. Istnieje też możliwość rozpalenia grilla bądź ogniska, tańca w plenerze i biesiadowania pod gołym niebem. W razie potrzeby lub pogorszenia warunków atmosferycznych można szybko i sprawnie przenieść się pod namiot.

Rodzinne imprezy plenerowe     

Ciekawym pomysłem na imprezę rodzinną jest zorganizowanie jej pod namiotem plenerowym. Podczas tego typu przyjęć naturalnie obecne są rodziny z dziećmi. Jak wiadomo, najmłodsi potrzebują dużo ruchu, a komunia, chrzciny czy okrągła rocznica ślubu na świeżym powietrzu pozwalają im na nieskrępowaną aktywność fizyczną w dużo większym stopniu niż imprezy odbywające się w zamkniętych pomieszczeniach. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by przyjęcie uświetniły mecz piłki nożnej lub zabawa w berka. Namiot plenerowy zapewnia w takich okolicznościach ochronę przed ewentualnymi opadami bądź zbyt mocno grzejącym słońcem i daje możliwość swobodnej konsumpcji pod zadaszeniem. Na zewnątrz mogą się z kolei znajdować dodatkowe atrakcje dla dzieci, np. dmuchana zjeżdżalnia.

Impreza firmowa w plenerze

Pod namiotem plenerowym można również zorganizować oryginalną imprezę firmową. Taki bankiet z uwagi na swój nietypowy charakter i wyjątkową scenerię może wpłynąć pozytywnie nie tylko na wizerunek firmy, ale też na poziom integracji i satysfakcji pracowników. Niezapomniane wrażenia, dobre wspomnienia i powiew świeżości niewątpliwie sprzyjają budowaniu dobrej atmosfery w pracy. Niesztampowe rozwiązanie, jakim jest przyjęcie firmowe pod namiotem w plenerze, pozwala jego uczestnikom przełamać rutynę, poczuć się jeszcze swobodniej i odpocząć od przebywania w zamkniętych pomieszczeniach służbowych. Jeśli przewidziano obecność rodzin i dzieci pracowników na imprezie, to możliwe jest organizowanie gier i zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu, o których była mowa powyżej. Różnorodność atrakcji nie tylko stanowi cenne urozmaicenie dla pracowników, ale też pobudza ich kreatywność i inspiruje do pomysłów równie oryginalnych jak bankiet pod namiotem plenerowym.