Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Zarządzanie projektami na miarę XXI wieku

Zarządzanie projektami

Zarządzanie projektami to pojęcie, które kryje w sobie tak wiele czynności, że trudno wyobrazić sobie obecnie stanowisko Project Managera w oderwaniu od systemów wspierających planowanie, monitorowanie i raportowanie wyników pracy. W dzisiejszym artykule przedstawimy system znany na całym świecie, choć kojarzony często z tworzeniem, testowaniem i wydawaniem oprogramowania aniżeli z zarządzaniem projektami o innym charakterze. Już wiecie, jakie rozwiązanie mamy na myśli?

Jira marki Atlassian to system, który zyskał popularność i uznanie jako oprogramowanie do tworzenia aplikacji – taka z resztą była pierwotna rola tego rozwiązania. Z biegiem czasu jednak ewoluowało stając się systemem do zarządzania zadaniami w ogóle – bez ograniczenia do konkretnych branż, czy zespołów. Jest to możliwe między innymi dzięki łatwiej integracji z aplikacjami tworzonymi przez setki firm na całym świecie specjalnie po to, aby wzbogacić system Jira o dodatkowe funkcjonalności.

Obecnie możemy więc dostosować oprogramowanie Jira do potrzeb każdej branży i niemal każdego zespołu, który chce zyskać środowisko do tworzenia, zarządzania i monitorowania zadań.

Pośród aplikacji dedykowanych systemowi Jira, dzięki którym środowisko zyskuje nowe zastosowania dostępnych jest około 200 zapewniających różne opcje związane z zarządzaniem projektami. Jak wybrać spośród nich najlepszy? Istnieją dwie drogi:

  1. Poradzić się lokalnego Partnera marki Atlassian, który zajmuje się wdrożeniami i dostosowaniem oprogramowania do potrzeb różnych firm.
  2. Przetestować samodzielnie każdą z nich i wybrać najlepszą dla siebie.

Wiemy, że druga możliwość jest czasochłonna i wymaga technicznej znajomości systemu, dlatego zachęcamy do poznania oferty polskiej firmy IT, będącej oficjalnym Platynowym Partnerem marki Atlassian: https://ttpsc.com/pl/atlassian/

PMO w Jira

Środowisko do zarządzania projektami powinno spełnić kilka wytycznych i umożliwiać między innymi:

  • Prowadzenie projektów w podejściu kaskadowym (waterfall) lub zwinnym (agile) w zależności od preferencji zespołu.
  • Moduły ułatwiające grupowanie zadań i pożądanych informacji w czytelne wykresy, diagramy i grafy.
  • Możliwość wprowadzenia więcej niż jednego projektu do systemu i zhierarchizowanie ich zgodnie z priorytetami firmy oraz zespołów.
  • Przejrzysty wgląd w prowadzone działania.
  • Moduły generujące raporty działań.
  • Czytelne powiadomienia o zbliżających się i przekroczonych terminach zadań.

Jeśli szukacie rozwiązania do prowadzenia projektów, zajrzyjcie na stronę: https://ttpsc.com/pl/atlassian/oferta/gotowe-rozwiazania/pmo/