Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Obrączki złote – z białego czy żółtego złota?

obrączki złote

Kiedy myślimy o złocie, wiele osób ma przed oczami metal o charakterystycznej żółtej barwie. Okazuje się jednak, że istnieją również inne odcienie, a wszystko przez tworzenie domieszek z różnorodnymi metalami. Spośród najczęściej wybieranych rodzajów obrączek ślubnych, wiele par zastanawia się jakie złoto wybrać? Są osoby, które decydują się na klasyczne żółte złoto, jednak wiele osób kupuje również te, wykonane z białego złota. Czym różni się od siebie żółte i białe złoto? Dowiesz się z naszego artykułu.

Obrączki z żółtego złota

Żółte złoto to tradycyjny i najczęściej wybierany kolor przez pary młode. Warto wiedzieć, że w salonach jubilerskich istnieje najwięcej obrączek złotych wykonanych z tego żółtego metalu szlachetnego, a wszystko przez ich ogromną popularność. Wybierają je najczęściej tradycjonaliści, gdyż w przeszłości praktycznie wszystkie małżeństwa nakładały na swoje dłonie, właśnie obrączki złote w kolorze żółtym. Są one niezwykle piękne i eleganckie oraz trwałe. Występują w kilku próbach, które różnią się od siebie ceną i trwałością.

Obrączki z białego złota

Biały odcień obrączek złotych jest najczęściej wybierany przez osoby, które lubią podążać za aktualnymi trendami lub po prostu nie przepadają za żółtym odcieniem biżuterii. Wiele osób uważa, że białe złoto jest dużo nowocześniejsze, dlatego wybierają je na swoje obrączki. Warto wiedzieć, że białe złoto powstaje poprzez dodanie niklu lub palladu, a obrączki złote białe w rzeczywistości posiadają kremową barwę. W końcowym etapie obrączki złote pokrywane są cienką powłoką rodu. To niezbędny proces w czasie wytwarzania takiej biżuterii, gdyż pozwala na wyeliminowanie złotawego połysku.

Obrączki złote – połączenie obu kolorów

Dla osób niezdecydowanych i tych, które chcą mieć niezwykle oryginalne obrączki złote, powstają również te wykonane z połączenia białego i żółtego złota. Na takiej biżuterii tworzone są różnorodne motywy, które pozwalają na urozmaicenie biżuterii oraz nadania jej niezwykłej elegancji. To różnorodne symetryczne wzory, fale i nacięcia. Przygotowując się do wyboru idealnych obrączek ślubnych, warto zastanowić się, jaki styl będzie najbardziej nam odpowiadał. W końcu obrączki złote to symbol miłości, który nakładany jest na palec ukochanej osoby z myślą o wspólnym przeżyciu wielu wspaniałych lat. Dlatego obrączki mają przede wszystkim podobać się nie tylko dziś, ale również za kilkanaście lat za każdym razem, kiedy na nie spojrzymy.