Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Marketing dla deweloperów – rób tak, żeby było dobrze

marketing dla deweloperów

Dzisiejsza praca deweloperów nie jest łatwa. Rynek nieruchomości jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów na polskim rynku. Nabywcy mogą przebierać w dziesiątkach ofert i decydować o tym, które mieszkanie wybiorą. Deweloperzy muszą natomiast wykonać te wszystkie czynności, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Z czego w takim razie korzystają, aby tą uwagę przyciągnąć, zainteresować ofertą i w rezultacie zachęcić klientów do kupna nieruchomości?

Kiedyś sprawa wyglądała prościej, mieszkań było mało, a zapotrzebowanie wciąż rosło. Wtedy wystarczały tylko te najprostsze reklamy, które mówiły, gdzie się znajduje dany lokal, jaki jest jego metraż oraz ile kosztuje. Dzisiaj spotykamy się z zupełnie odwrotną sytuacją. Mieszkań jest dużo, deweloperów też nie mało i powstaje swego rodzaju konflikt. W celu załagodzenia napięcia między inwestorami powstał marketing dla deweloperów, który obejmuje te wszystkie działania związane zarówno z promocją samych mieszkać bądź nieruchomości, jak i własnego wizerunku, który w tej branży jest niezwykle ważny.

Na marketing dla deweloperów składa się wiele elementów, są to np. działania w social mediach, prowadzenie bloga tematycznego, udzielanie się na forach dyskusyjnych, prowadzenie strony www – która jest w dzisiejszych mocno zdigitalizowanych czasach niezwykle istotna w wielu branżach) – kreowanie własnego wizerunku poprzez umacnianie sieci kontaktów z klientami i wiele innych.

Konkurencja rośnie i przybiera na sile, ale to nie powód do tego, aby, jak to mówi pewne słynne powiedzenie, „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Marketing w branży deweloperskiej pomaga przede wszystkim dotrzeć i pozyskać potencjalnych klientów, zainteresować aktualną ofertą i co najważniejsze zatrzymać na dłużej. Ważne jest, aby dbać nie tylko o swoją działalność i renomę, ale także słuchać i monitorować co się dzieje dookoła – śledzenie Social Mediów, analiza konkurencji, prowadzenie kampanii, skuteczne reklamowanie się w sieci.

Działania wpływające na korzyść w branży deweloperskiej

W dzisiejszych czasach podstawowym i najczęściej wykorzystywanym kanałem do pozyskiwania informacji jest Internet. To właśnie tam podejmowanych jest najwięcej decyzji i to właśnie tam wystawianych jest najwięcej opinii na dane tematy, w tym na temat nieruchomości i pracy deweloperów.

Aby skutecznie pozyskiwać nowych klientów, deweloperzy muszą więc przenieść część jak nie większość, obowiązków promocyjnych do Internetu. Tam mogą prowadzić szereg działań związanych z marketingiem dla deweloperów. Takich, jak np. analiza SM, która pozwala inwestorom wyciągać wnioski z porażek i błędów konkurencji, a co za tym idzie, pozwala wdrażać lepsze praktyki, dzięki którym mogą oni zdobyć przewagę konkurencyjną nad innymi inwestorami.

Ponadto, deweloperzy mają możliwość korzystania z rozwiązań, które oferuje najnowsza technologia. W swojej pracy mogą wykorzystywać aplikacje do prowadzenia wirtualnych spacerów po nieruchomości albo wykorzystywać sztuczną inteligencję do prowadzenia czatu na stronie www.

Obecnie mamy dostęp do wielu możliwości, które pozwalają i pomagają w promocji i sprzedaży nieruchomości, ale to od klientów zależy to, czy zdecydują się kupić mieszkanie od tego konkretnego dewelopera. Skuteczny marketing dla deweloperów wymaga mnóstwa pracy, ale przecież dla chcącego, nic trudnego. Prawda?