Ohmedia.pl

Informacje, Porady, Opinie

Płyta poliuretanowa w izolacji budynków

budynek

Płyta poliuretanowa – idealna termoizolacja

Termoizolacja budynku jest kluczowym aspektem, o który warto zadbać przede wszystkim ze względu na chłodne miesiące w ciągu roku. Pozwala ona na zmniejszenie strat ciepła, a dzięki temu ogranicza się wydatki związane z ogrzewaniem, lecz również utrzymaniem budynku. Na rynku istnieje wiele materiałów budowlanych, które spełniać mogą funkcje termoizolacyjne. Jednakże do najbardziej popularnych zaliczana jest płyta poliuretanowa. Charakteryzuje się ona bardzo wysokimi wskaźnikami izolacji, niewielką grubością materiału, a także możliwością wykorzystania w budynkach o zróżnicowanym przeznaczeniu.

Skuteczna termoizolacja w budynkach przemysłowych

Płytę poliuretanową wykorzystać można do izolacji budynków przemysłowych, lecz również w halach, magazynach oraz przechowalniach. Płyty wykonane z pianki poliuretanowej charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dlatego termoizolacja w budynkach przemysłowych z wykorzystaniem płyty poliuretanowej pozwala na zachowanie dużej ilości ciepła wewnątrz budynku. Dodatkowo w budynkach przemysłowych bardzo często wykorzystywana jest płyta poliuretanowa ze względu na właściwości fizyczne. Jest to produkt bardzo lekki, dodatkowo sztywny i odporny na obciążenia mechaniczne. Dlatego też można stosować ją do tych powierzchni, na które wywierany będzie nacisk. Płyty poliuretanowe są również odporne na ściskanie oraz rozciąganie, przez co nie tracą swojego pierwotnego kształtu. Dzięki wysokim właściwościom termoizolacyjnym są jednym z najczęściej wybieranych materiałów budowlanych w zakresie izolacji budynków przemysłowych.

Skuteczne zatrzymanie się w ławy pomieszczeniach

Wybierając płyty poliuretanowe, można zyskać bezpieczeństwo, trwałość wykonania, a jednocześnie wysokie właściwości termoizolacyjne. Dodatkowo płyty poliuretanowe cechują się także możliwością tłumienia fal dźwiękowych. Dzięki czemu umożliwiają one wyciszanie hałasów, które emitowane są na zewnątrz budynku. W ten sposób można także pozbyć się części wibracji wywoływanych podczas pracy maszyn ustawionych w sąsiedztwie ścianach. Szczególną cechą płyty poliuretanowej jest także wysoka odporność na rozwój grzybów, pleśni, a także mikroorganizmów. Jest to cecha szczególnie kluczowa w przemyśle rolniczym oraz ogrodniczym, gdzie istnieje konieczność przechowywania produktów rolnych, warzyw oraz owoców. Co więcej, płyta poliuretanowa nie jest substancją łatwopalną, a dodatkowo jest także odporna na promieniowanie słoneczne. Tym samym jest to produkt niezwykle trwały.